Düşük fiyatlı iPhone X modeli geliyor


Apple’ın 3 Şubat’ta satışa sunduğu iPhone X’in Kasım ayı sona ermeden ülkemizde de raflardaki yerini alması bekleniyor. Yani iPhone X satın almak isteyenler bu ay sonu itibari ile yeni telefonlarına kavuşmuş olacaklar. Tabi ki bütçeleri bir telefona 6.099TL vermeyi kaldırabiliyorsa. Peki iPhone X’i çok isteyip de bu kadar parası olmayanlar ne yapacak? Onlar da önümüzdeki seneyi bekleyecekler. Çünkü, Apple düşük maliyetli iPhone modeli için kolları sıvamış durumda.

LCD ekranlı iPhone X ucuz olacak

Apple üzerine yaptığı tahminlerle adından söz ettiren Ming Chi Kuo, 2018’de çıkacak olan iPhone modellerine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Kuo, Apple’ın 2018 yılında 3 farklı iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacağını belirtti. Bu üç modelden ikisi OLED ekran kullanırken, birisi ile LCD ekranla gelecekmiş. OLED ekranla gelen modellerin 5.8 inç ve 6.5 inçlik ekran boyutuna sahip olacağı, LCD ekranlı modelin ise 6.1 inçlik bir ekranı olacağı iddia ediliyor.

Kuo, LCD ekranlı yeni modelin teknik özellikler bakımından iPhone X ile benzer çizgide olacağını ve aradaki tek farkın OLED yerine LCD panel kullanılmasından kaynaklanacağını belirtiyor.

Ünlü Apple analistine göre, LCD ekranlı iPhone X’in fiyatı 649 dolar ile 749 dolar arasında olacak. Yani bu cihazın ülkemizdeki satış fiyatı da şimdiki iPhone 8 modeliyle eş değer seviyelerde olabilir. Kabaca bir tahminle LCD panelli bu iPhone X’in fiyatı ülkemizde 4500 TL seviyelerinde olacaktır.

FaceID özellikli HomePod geliyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin