Dünya’nın ilk SD Association onaylı SD7.0 hafıza kartı oldu

SD7.0

ADATA Premier Extreme SDXC SD7.0, SD7.0 standartlarını karşıladığı onaylanan ilk ticari ürünler olmayı başardı

PCIe Gen3x1 ve NVMe teknolojilerini destekleyen ADATA Premier Extreme SDXC SD7.0 Express Hafıza Kartı saniyede 800MB’a varan okuma ve 700MB’a varan yazma hızları sunabiliyor. Bu da Premier Extreme SDXC SD7.0’ın SATA SSD’lere kıyasla 1,5 kat daha hızlı olduğu anlamına geliyor.

SD7.0

ADATA Ürün Pazarlama Direktörü Ibsen Chen, yeni hafıza kartı modelinin başarısını şu sözlerle değerlendirdi, “SD kartlar diğer depolama cihazlarına kıyasla zayıf performanslarına rağmen ufak boyutları sebebiyle çoğu içerik üreticisinin ve son kullanıcının depolama tercihi olmaya devam etti. Fakat SVP onayını almayı başaran ADATA Premier Extreme SDXC SD7.0 Express Card ile kullanıcılara yüksek kaliteli içeriğin ve veri aktarımının norm haline geldiği modern dünyanın tüm gerekliliklerini karşılayan bir hafıza kartı sunuyoruz.”

Yüksek kalitede fotoğraf ve video kaydetmek için kameralarla birlikte kullanılabilen yeni model, SD 7.0 destekli hafıza kartı portu olan bilgisayarlarda kolayca veri aktarımı veya düzenleme yapma imkânı veriyor. PCIe Gen3x1 ve NVMe desteği de olan ADATA Premier Extreme, bu sayede SD kart boyutlarında SSD performansı sunabiliyor. Bu sayede ADATA’nın yeni hafıza kartı modelleri önceki nesil UHS-II SD kartlardan 2,7 kat, UHS-I SD kartlardan ise tam 8 kat daha hızlı çalışıyor.

1645613991 PK Premier Extreme SDXC SD7.0 Express Card 256 1000x1000 W

Kullanım kolaylığı sağlamak için geriye uyumlu olan Premier Extreme SDXC SD7.0 UHS-I SD kart uyumlu cihazlarda 100MB/s hıza ulaşabiliyor ve V30 Video Speed Class standartlarını karşılıyor. Ürün 256GB ve 512GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğiyle piyasada olacak.

Sağlam ve Güvenilir

ADATA Premier Extreme SDXC SD7.0 Express Hafıza Kartı içindeki tüm veriler güvende. Verilerin doğru şekilde kaydedilip aktarılması için hata düzeltme kodu teknolojisini kullanan hafıza kartı, aynı zamanda suya, darbelere, x-ışınlarına ve statik elektrik yüklerine de dayanıklı.

Caviar, Galaxy S22 Ultra için sınırlı sayıda tasarım cihazı sundu