Ana Sayfa Genel Dünyanın En Hızlı Kompakt S.U.V'si Geliyor!

Dünyanın En Hızlı Kompakt S.U.V’si Geliyor!

Porsche, 500 Milyon Euro’dan fazla yatırım yaparak, dünyanın en sportif kompakt S.U.V’si Macan’ı üretti. Macan, performans değerleri ve fiyatıyla çok can yakacağa benziyor.

Porsche, Maria Sharapova’nın tanıttığı Macan isimli modelle kompak S.U.V sınıfına giriş yaptı. Endonezya dilinde “Aslan” anlamına gelen Macan tasarımı, performansı ve fiyatı ile dikkat çekiyor. Alman üretici tarafından “Dünyanın en hızlı kompakt S.U.V aracı” olarak nitelendirilen Macan, kuzeni Audi Q5 ile aynı platformu paylaşacak. En büyük rakibi ise BMW X4 olacak.

Mayan’da 3 farklı motor seçeneği bulunacak: 2 litre benzinli, 3 litre 6 silindirli 258 beygir güç üreten dizel ve 3,6 litre, 6 silindirli, 400 beygirlik turbo motor. Macan, 400 beygir ile 100 kilometre/saat hıza sadece 4.9 saniyede ulaşacak. Bu da onu, sınıfında rakipsiz kılacak. Diğer çarpıcı nokta ise fiyat; En ucuz macan Almanya’da 80.000 Euro’dan satışa sunulurken, ülkemizde bu rakam, verginin etkisiyle 125.000 euro olarak konumlanacak.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting