Dünya’nın En Hızlı İnternet Tarayıcısı Kim?

internet tarayıcı

Dünyanın en hızlı internet tarayıcısını birlikte geliştirme kararı alan dev teknoloji firmaları Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, internet hızını yaklaşık 20 kat artıracak.

“Bytecode” isimli yeni bir temel oluşturacak olan firmalar, hâlihazırda JavaScript kullanan tüm tarayıcıları devre dışı bırakacak bir yeniliğe imza atacağa benziyor.

Daha önce görülmemiş bir internet deneyimi sunması beklenilen projenin ne zaman sonuçlanacağı ise bilinmiyor. Ancak firmaların isimleri şimdiden internet tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı bile.

Google, Apple, Microsoft ve Mozilla’nın en iyi geliştiricileri ile bir araya getirdiği Geliştirici Ekibi, WebAssembly ile farklı bir “Bytecode” geliştirerek internet hızını yaklaşık 20 kat arttıracak.

internet tarayıcı

Hâlihazırda kullanmaya devam ettiğimiz Chrome, Safari, Edge ve Firefox tarayıcıları, şu anda JavaScript’i kullanıyor. JavaScript ne kadar güçlü bir dil olsa da ne yazık ki hayal ettiğimiz hızı bize getiremiyor.

Ancak Google, Apple, Microsoft ve Mozilla tarafından bir araya getirilen yeni ekip; “Bytecode” temelli tarayıcı yapısını geliştirirse daha önce görmediğimiz bir internet deneyimi yaşayabiliriz.

600 Milyon Samsung Tehlike Altında!