Ana SayfaGenelDünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu bakın nereye kuruldu

Dünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu bakın nereye kuruldu

Dünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu kısa bir süre önce kuruldu. Şirket daha önce dünyanın birçok noktasına devasa şarj istasyonları inşa etmişti. Bu defa biraz faklı oldu.

Tesla şirketinin Norveç’te 20 birimlik bir şarj istasyonu yer alıyor ancak Dünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu burası değil. Norveç, sadece en büyükler arasında yer alıyor. Çin’in Şanghay kenti, en şanslı bölgelerden bir diğeri. 50 birimlik süper şarj istasyonları ile Dünya çapında da tanınan bu istasyonlar, rekorunu başka bir bölgeye devretti.

Körfez Bölgesi ve Los Angeles arasında yer alan bu bölgede, yeni bir istasyon kuruldu. Tam olarak 56 süper şarj ünitesinin yer aldığı bu istasyon, her geçen gün daha fazla talep görecek.

Tesla şarj istasyonları ile yeni bir yaşam alanı kurulacak

Tesla, birçok kişinin bildiği üzere yeni bir yaşam alanı kurmak istiyor. Bu yaşam alanlarında, herşey elektrikli olarak çalışıyor. Geçtiğimiz vakitlerde 20.000 şarj ünitesini kendi bünyesine ekleyen firma, bu sayede araçlardaki şarj sorununa önemli bir çözüm yaratmayı planlıyor.

Dünyanın en büyük Tesla şarj istasyonu

Körfez Bölgesi ve Los Angeles yolu üzerinde yer alan bu istasyon, aynı zamanda market ve restaurant gibi yerlere de sahip. Bu sayede araçlarındaki şarjı doldurmaya çalışanlar, aynı zamanda market ve restoranlarda da vakit geçirebilir.

Elon Musk tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl başlayan Supercharger V3 programı kapsamında, neredeyse her yere bu şarj istasyonlarından kurulmak isteniyor. Bu sayede araçlar ile alakalı şarj sorunu ortadan tamamen kalkacak.

Tesla, hisse senetlerinde de önemli bir yükseliş yakaladı. Tüm bunların yeni projelere ciddi kaynak sağlaması bekleniyor. Sizce Tesla şirketi, yeni bir yaşam alanı kurma konusunda başarılı olabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting