Ana sayfa Genel Dota 2 Coronavirüs etkilerini yaşıyor

Dota 2 Coronavirüs etkilerini yaşıyor

Dota 2 Coronavirüs mücadelesini kendi içinde farklı bir şekilde veriyor. Eve kapanan insanların tercih ettiği oyun, çok fazla ilgi görürken oyun yapımcıları da salgınla savaş için para yardımlı turnuva düzenliyor.

Moba oyunlarının kralı unvanını elinde bulunduran Dota 2 coronavirüs ‘nin bir süredir oyuncu kaybettiği  görülüyordu. Ancak Coronavirüs nedeniyle eve kapanan insanların uğraş – zaman geçirme ihtiyaçlarının cevabı online oyunlardan geçiyor.  Evde yapılabilecek aktivitelerden özellikle tabiki erkeklerin oyun oynamaktan geçiyor.

Dota 2'de Coronavirüs etkisi

Aslında son zamanlarda kullanıcı kaybetse de Coronavirüs nedeniyle eve kapanan insanların tekrardan sarıldığı oyunlardan oldu. Dota 2 Valve’nin tek başına gelir kaynağı olmaya devam ediyor. Firma bilindiği üzere geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlenen uluslararası turnuvada 34 milyon dolarlık ödül dağıtılmıştı.

Bu spor turnuvalarında dağıtılan para ödüllerinden bile fazla  para ödülü dağıtılmıştı. Tabi bu para ödülü bu oyunu ne kadar çok oynayan ve takip eden oyun severlerin olduğunu gösteriyor. Genelde anlık olarak 400 bine yakın oyuncuyu steam üzerinden bu oyunu oynuyor. Coronavirüs nedeniyle ise bu oyuncu sayısı anlık 700 bine ulaştı.

PS Plus Nisan oyunları açıklandı!

Steam’de şu an bütün oyunlara fazlasıyla ilgi var. Birçok oyun tüm zamanlarının rekorlarını kırıyor. Bunlardan biri de CS:GO‘da aynı anda 1 milyondan fazla oyuncu online oyuncaya sahip oldu.

Coronavirüs için Destek Turnuvası

Coronavirüs kapsamında yaşanan ekonomik krize destek amaçlı turnuva düzenlendi. Düzenlenen WeSave! Charity Play adlı turnuvaya birçok bölgeden takım katılırken havuzda toplanan para ise coronavirüs ile savaş kapsamında bağışlanacak.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler