Ana sayfa Genel Doom, Switch performansıyla hayal kırıklığı yaratabilir

Doom, Switch performansıyla hayal kırıklığı yaratabilir

Seneler sonra yeniden bir Nintendo konsolunda boy gösterecek olan Doom, Switch’teki performansıyla hayal kırıklığına neden olabilir.

Oyun dünyasının kült isimlerinden biri olan Doom, geçtiğimiz sene 13 Mayıs’ta yayınlanan yeni oyunuyla bir kez daha PC ve konsollarımıza konuk olmuştu. Salt aksiyon üzerine kurulu olan yeni oyun serinin fanlarını tatmin etmeyi başarmıştı. Oyunun yapımcısı konumunda bulunan Bethesda, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada Doom’un Nintendo’nun Mart ayında satışa sunduğu Switch için de geleceğini doğrulamıştı.

Peki konsol ve PC’de oldukça üst düzey bir performans sergileyen Doom, Nintendo Switch’te nasıl bir performansa sahip olacak?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir karşılaştırma videosunda, Doom’un Switch ve PS4’te oldukça farklı göründüğüne şahit olmuştuk. Sızdırılan görüntülerden sonra bazı kesimler, Switch görüntüsünün portable ekranından alındığını belirterek, oyunun TV üzerinden daha kaliteli görsellere sahip olacağını iddia etmişti.

Fakat bu iddialar Bethesda tarafından çürütüldü. Firmadan yapılan açıklamada, Doom’un Switch’te istasyon ayrımı yapmadan 720p 30fps’te çalışacağı belirtildi.

Bu şu anlama geliyor. Doom’u Switch üzerinde ister portable ekranı ile, isterseniz de TV’de oynayın. Görüntü kalitesi değişmeyecek.

doom

Açıkçası bu Nintendo Switch sahiplerini biraz hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Zira 2017’de çıkmış olan bir konsolda 720p 30fps’te bir oyun oynamak kulağa biraz saçma geliyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Nintendo konsolları için yayınlanan son Doom oyunu, 1997’de satışa sunulan Doom64 isimli yapımdı.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler