Ana SayfaGenelDonald Trump sosyal medya yasaklarına bir blog ile tepki verdi

Donald Trump sosyal medya yasaklarına bir blog ile tepki verdi

Her politikacı, kariyerinin sonunu farklı şekilde ele alır. Bazı emekli milletvekilleri topluluk önünde konuşma gösterileri düzenler, bazıları sevgili hayırsever çabalarına devam eder ve bazıları sadece ormanda uzun yürüyüşlere çıkar. Donald Trump ise blog yazıyor.

ABD çok çalkantılı bir dönemden geçti. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlardan atılan eski ABD başkanı Donald Trump, kuralları yeniden yazıp blog açarak sosyal medya ortamına geri döndü. Eski ABD liderinin kendi sitesinde bulunan “Donald J. Trump’ın Masasından” isimli bölümde 45. Başkan’ın masasında koca bir deftere yazı yazdığı görülüyor. Slogan ise “Sessizlik ve yalan zamanlarında bir özgürlük ışığı yükselir. Özgürce ve güvenlik bir şekilde konuşulabilecek bir yer. Direkt olarak Donald J. Trump’ın masasından” şeklinde karşımıza çıkıyor.

Donald Trump sosyal medya yasaklarına bir blog ile tepki verdiDonald Trump sosyal medya yasaklarına bir blog ile tepki verdi

Amerika’nın 45. başkanı, en iyi yaptığı şeye odaklandı: her bir düşüncesini internete dökmek. Bu son aylarda biraz zor oldu, 6 Ocak Capitol Hill öncesinde yaptığı tüm asılsız seçim iddiaları ve kışkırtma nedeniyle gezegendeki neredeyse tüm İngilizce konuşulan sosyal medya siteleri Trump’ı platformlarında yasaklamıştı. Bunların neticesinde Trump girişimi ele geçirdi ve kendine ait yepyeni bir iletişim platformunu ortaya çıkardı. Sayfa, Trump’ın yorum, resim ve video yayınlamasına izin veren nadir platformlardan. Fox News’e göre blog sayfası, Campaign Nucleus tarafından destekleniyor gibi görünüyor. Platform alıştığımız sosyal medya platformlarına benzemiyor çünkü sadece tek taraflı bir iletişim sağlıyor.

Samsung Galaxy F22 ile tanışın: Hem çok ucuz hem çok donanımlı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting