Ana Sayfa Yazılım Dokunmatik Ekranlarda Yeni Dönem Geliyor

Dokunmatik Ekranlarda Yeni Dönem Geliyor

Tuşları rafa kaldıran dokun matik teknolojiyle daha pratik bir tarz kazandık. Dokun matik ekranlar üzerinde çalışmalarıyla tanınan Leap Motion şirketi daha çok pratiklik kazandıracak bir sistem geliştirdi.

Bu sistem dokun matik ekranlarla olan teması kesiyor. Ekran sizin hareketlerinizi algılayarak, istediğiniz yere yönleniyor.

Teknoloji hareketlerinizde de değişikliğe bizi zorluyor gibi. Sesle çalışan sistemlerin ardından hareketlerle gelen teknolojik sistemler, hayat davranışlarını da etkiliyor. Artık bilgisayarlarla olan iletişim temassız sağlanacaktır. Ellerimizi masanın üzerinde değil de, başka türlü kullanacağız artık. Aslında bu mikropların bizlere bulaşmaması açısından iyi bir önlem. Mikroplar genelde yoğun temas edilen yerlerden kapılıyor. Ne kadar az temas o kadar sağlıklı bir hayat demek. Bu yönden iyi bir uygulama sanırım. Farelerde artık tarih olacak gibi. Halbuki tarzlarıyla, kablosuz özellikleriyle ayrılmaz bir parçamız olmuşlardı kendileri. Ama bu saatten sonra fazla ömürleri kalmayacak gibi.

130722023535-leap-motion-controller-setup-story-top

Leap Motion şirketinin geliştirdiği cihaz, parmağı farenin işlevlerini yapan bir cihaza dönüştürüyor. Elektronik dünyanın bir donanımı gibi parmağınızın hareketleri algılanıyor. Bu şirket bu cihazın daha çok gelişmesi için geliştirici portal ve yazılımın demosunu internete sunmuş. Yazılımcılardan destek talepleri var. Sistemi daha kullanışlı ve sürdürülebilir kılmak için çalışmalara katkı sağlayacak kişileri arıyor.

Cihaz geliştiren Leao Motion şirketi tüm mobil uygulamalarla uyumlu Hle getirmeye çalışıyor cihazı. Bunun içinde uygun kod tasarımları yapmak için çalışıyor. Diğer yazılımcılardan da, destekler bekliyor. Üründen beklenen performans karşılandığı takdirde büyük değişikliklere sebep olacağa benziyor. Üstelik şimdiden büyük şirketler Leap Motion firmasını desteklemek üzere harekete geçtiler. Bunların başında İnternet devi Google geliyor. Ardından da HP, ürünlerinde sunabileceği çeşitliliğe sebep olacak bu yazılımı kullanmak istiyor. Bu cihaz bilgisayarlara nasıl bir maliyet yükü getirir bilemiyorum. Lead Motion şirketinin geliştirdiği bu yazılımla sunulacak bir bilgisayar, umarım yüksek fiyatta piyasa sürülmez. Çünkü herkesin yararlanmak isteyeceği bir farklılıkla geliyor.

Leap Motion şirketinin CEO’su yaptığı açıklamada şuana kadar yazılımın Beta ürününü on binin üzerinde kişi indirdi bilgilerini verdi. Ürünün önemini bize anlatan iyi bir rakam. Destekler konusunda geri dönüşte iyi seviyedeymiş. Yakın zamanda bu yazılımın dahil olduğu bilgisayarlar veya mobil cihazlar piyasaya çıkabilir.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting