Doktor kendi tedavi yöntemi ile kansere savaş açtı!

Doktor kendi tedavi yöntemi ile kansere savaş açtı!

Avustralyalı bir doktor, hayatını kurtarmak için kendi araştırmasına dayanarak deneysel bir tedavi gördükten sonra bir yıl boyunca beyin kanserinden kurtulduğunu açıkladı. İşte tüm detaylar.

57 yaşındaki Richard Scolyer, haziran ayında kendisine beyin tümörü teşhisi konduğunu ve bunun “kesin ölümle” karşı karşıya kalacağı anlamına geldiğini bildiğini söyledi. Profesör Scolyer, melanom üzerine yaptığı araştırmaya dayanarak, hastalar için büyük bir atılım olabilecek, dünyada ilk deneysel tedaviye tabi tutuldu. Salı günü patolog, hastalığının tekrarlayıp tekrarlamadığını kontrol etmek için MRI taramasına tabi tutulduğunu ve “hala tekrarlama belirtisi olmadığını” öğrendiğini söyledi. “Daha mutlu olamazdım!!!!!” diye X’te yazdı. “Bana çok iyi bakan muhteşem ekibe, özellikle eşim Katie’ye ve harika aileye teşekkür ederim!”.

Doktor kendi tedavi yöntemi ile kansere savaş açtı!

Dünyanın önde gelen melanom patologu, melanom tedavisinde hayat kurtaran çalışmaları nedeniyle meslektaşı tıbbi onkolog profesör Georgina Long ile birlikte 2024 yılında “Yılın Avustralyalısı” seçildi. İkisi Avustralya Melanom Enstitüsü’nün eş direktörleri ve kanser hücrelerine saldırmak için vücudun bağışıklık sistemini kullanan immünoterapiyi kullanarak ölümcül cilt kanserine karşı devrim niteliğindeki tedavileri nedeniyle övgüyle karşılandılar. Bay Scolyer’e geçen yıl haziran ayında “kötüden kötüsü” tipinde beyin kanseri teşhisi konuldu ve immünoterapi tedavisi için “kobay” olmaya karar verdi. Profesör Long ve doktor ekibinin Doktor Scolyer üzerinde kullandığı araştırma, glioblastoma hastaları için klinik denemelere tabi tutulacak.

Elon Musk’ın Yapay Zeka Şirketi X.AI Corp, Şimdiden 18 Milyar Dolara Ulaştı