Ana SayfaGenelDimensity 9000+ özellikleri ile gözdağı veriyor

Dimensity 9000+ özellikleri ile gözdağı veriyor

Mobil cihazlar için işlemciler geliştiren iki teknoloji devi arasındaki rekabet yeni bir boyuta geçiyor. İşte MediaTek’in yeni amiral gemisi Dimensity 9000+’ın özellikleri.

Dimensity 9000+ özellikleri ile gözdağı veriyor. Yonga setleri bir akıllı telefonun en önemli ve çoğu zaman da en pahalı ekipmanlarıdır. Doğrudan telefonun gücünü belirleyen bu donanımlar kimi zaman bir telefonun tercih nedeni olurken, bazen de kullanıcıların o telefondan kaçmasının sebebi olabiliyor.

MediaTek, 5G ile birlikte pazar ağırlığını arttırıyor

Örneğin Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ilk etapta selefine göre sağladığı performans ve verimlilik avantajı iddialarıyla ortaya çıkmış ancak özellikle verimlilik alanındaki kronik sıkıntıları yüzünden, akıllı telefon kullanıcılarının MediaTek Dimensity 9000 yonga setine sahip modellere yönelmesine neden olmuştu.

MediaTek Yeni 5G Modemini Duyurdu! İşte karşınızda Helio M80

Dimensity 9000+ özellikleri ile gözdağı veriyor

Art arda gelen şikayetler üzerine hemen bir güncellemeye giden Qualcomm, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini duyurarak verimlilik yönünde yaşanan sorunlara çözüm getirmeyi hedeflemişti. İşte Qualcomm’un bu son hamlesi, en büyük rakibi olan MediaTek’in de “plus” hamlesini kaçınılmaz kıldı.

Dimensity 700 ve 800 orta seviye çipleri geliyor

MediaTek tarafından yeni geliştirilen ve yıl sonuna doğru kendini göstereceği öğrenilen Dimensity 9000+ modeli, selefine göre %5 oranında performans ve %10 oranında verimlilik artışı sağlıyor. Her ne kadar Dimensity 9000 modelinin göze çarpan bir hatası olmadığı için çok yenilikçi bir girişime gerek olmasa da, yine de “plus” versiyonunun özellikle performans alanındaki gelişiminin %5’le sınırlı kalması, bu yonga setinin %10 performans, %30 da verimlilik artışı vadeden Snapdragon 8+ Gen 1’in gerisinde kalmasına neden olabilir. Bu rekabette kazananın kim olduğunu görmemiz içinse, iki yonga setinin de benchmark test sonuçlarını beklememiz gerekecek.

5G kullanan ülkeler hızla artıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting