Destiny 2 PC sürümü detaylandırıldı


Bungie ve Activision işbirliği ile geliştirilen Destiny 2 PC sürümü hakkında daha çok bilgi paylaşıldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bungie ismini senelerce Halo ismiyle birlikte duyduk. Ta ki Microsoft, Bungie ile yollarını ayırmaya karar verinceye kadar. Bungie, Microsoft ile olan bağlarını kopardıktan sonra kendi solo oyunu Destiny üzerine çalışmaya başlamıştı. Yayıncı olarak Activision ile anlaşan Bungie, 9 Eylül 2014’te Destiny’i konsollara özel olarak satışa sunmuştu. Son derece başarılı bir yapım olan Destiny bu sene sonunda devam oyunuyla PC’lere  de konuk olmaya hazırlanıyor. Destiny 2 PC sürümü de konsol sürümleriyle eş zamanlı olarak 8 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

Bungie, Destiny 2 PC sürümü hakkında geçtiğimiz gün bazı önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikle oyunun PC’deki oynanış kontrollerini gösteren bir görsel yayınlandı. Bu görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

destiny 2 pc

Verilen bilgilere göre Destiny 2 PC platformunda 4K çözünürlük desteği ve limitsiz frame rate özelliğine sahip olacak. Ayrıca yapımcı stüdyo, PC versiyonu için 21:9 monitör desteğini de oyunculara sunmayı düşünüyor.

Oyun hakkında verilen en kritik karar ise, Destiny 2’nin Steam yerine Battlenet üzerinden ulaşılabilecek olması. Yani diğer bir değişle, oyunu Steam yerine Battlenet üzerinden satın alacaksınız. Aynı şekilde oyuna girerken de Battlenet üzerinden giriş yapacaksınız.

Açıkçası bu karar Destiny 2’nin PC versiyonu için çok da isabetli bir karar gibi görünmüyor. Zira oyunun Steam yerine Battlenet üzerinden satışa sunulacak olması satış rakamlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git