Ana SayfaHaberDeneyimli Geliştirici Chris Taylor ve Ekibi, Wargaming Ailesine Katıldı!

Deneyimli Geliştirici Chris Taylor ve Ekibi, Wargaming Ailesine Katıldı!

Dünyanın önde gelen MMO geliştiricisi ve yayıncısı Wargaming, hafızalardan silinmeyen ve çok sevilen Dungeon Siege, Supreme Commander ve Demigod gibi oyunların yapımcısı Seattle merkezli Gas Powered Games’in satın alımı konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Bu anlaşmayla Wargaming, Gas Powered Games’i tamamen satın alarak şirketin hem kurucusu hem de CEO’su olan Chris Taylor’la birlikte çok sayıda deneyimli oyun geliştiricisini de kadrosuna katacak. Gas Powered Games’in yanı sıra yakın zamanda açıklanan Şikago merkezli Day 1 Studios’un ve MMO aracı yazılım geliştiricisi Big World Pty Ltd.’nin de satın alınması, Wargaming’in birden çok platformda ilerlemesine katkı sağlayacak.WoT_Logo_Metal_Motto

Wargaming CEO’su Victor Kislyi, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Gas Powered Games’in geçmişi ve oyun geliştirme konusunda sahip olduğu birikim, Chris ve şirketinin Wargaming’e ne denli değerli katkılar sunacağının bir göstergesi. Gas Powered Games, sürükleyici AAA oyun deneyimleri yaratma konusundaki başarısını uzun zaman önce kanıtladı. Bu nedenle birlikte çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

- Reklam -

Gas Powered CEO’su Chris Taylor da şu sözleri ekledi: “Wargaming son yıllarda inanılmaz bir büyüme hızı yakaladı. Dünyanın en hızlı büyüyen oyun firmalarından biri konumundaki Wargaming’e katılmak için sabırsızlanıyoruz. Deneyimimiz ve uzmanlığımızla, Wargaming’in küresel alanda yakaladığı başarıyı daha da ileri taşıyacağımızdan eminim.”

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting