Ana sayfa Genel Daimler AG, Smart için görüşmelere başladı!

Daimler AG, Smart için görüşmelere başladı!

Alman otomotiv devi Daimler AG, fortwo ve forfour gibi popüler minicar modellerini üreten alt birimi Smart’ı dünyanın en büyük EV pazarı Çin’de iyi bir konuma getirmek için çalışmalara başladı. İşte detaylar.

Smart, 1994 yılından bu yana mini şehir otomobilleri üretiyor. Şirket, 2017 yılı itibariyle popüler fortwo ve forfour modellerini elektrikli olarak üretmeye başladı. Ancak son dönemde Smart satışları kötüye gitmeye başladı. Geçtiğimiz yıl %7’lik bir düşüşle küresel çapta 135.025 Smart minicar satıldı.

Daimler AG ise kötü giden satışlar nedeniyle Smart için pazar stratejisini değiştirdi. Daimler AG, Smart’ı artık sadece Avrupa’da değil tüm dünyada kentsel bir mobilite markası haline getirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda dünyanın en büyük EV (elecktric vehicle) pazarı olan Çin’deki satışlarını arttırmayı hedefleyen Daimler AG, Çin’li ortakları ile masaya oturdu ve görüşmelere başladı.

Daimler AG, Smart elektrikli otomobilleri Çin’de üretmek istiyor!

Smart, geçtiğimiz Mart ayında Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Beijing Electric Vehicle (BJEV) ile yapılan anlaşma ile %4 hisse satın aldı. Alman üretici şimdilerde ise bu ortaklığı derinleştirmek ve Çin’de EV üretimi yapmak niyetinde. BJEV ile yapılması planlanan ortak bir girişim ile Smart, üretimi yerinde yapmayı planlıyor.

Smart, tam bir mini şehir otomobili. Fortwo ve forfour modelleri oldukça ekonomik ve kullanıcılara park sorunu yaşatmıyor. Bu nedenle Çin gibi oldukça kalabalık bir ülkede iyi bir ivme yakalayabilecek elektrikli Smart modelleri Çin’de tutulacaktır. Nitekim Alman üretici de üretmeyi planladığı elektrikli Smart modelleri ile Çin’deki genç kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor.

Binlerce Smart Fortwo geri çağrıldı!

Daimler AG

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler