Dahua XVR AI destekli güvenlik çözümleri Sunuyor

Dahua XVR

Video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, güvenlik sistemlerinin vazgeçilmez bir bileşeni olan kayıt cihazları alanında da kullanıcılarına en iyi ürün ( Dahua XVR )ve çözümleri sunuyor.

Dahua’nın Cooper-I Serisi gibi Dahua XVR kayıt cihazları 8 kanala kadar yapay zekâ destekli ve gerçek zamanlı video kaydı yapabiliyor. İnsanlar söz konusu olduğunda yaş, cinsiyet, maske, gözlük gibi yüz özellikleri yanında kıyafet gibi faktörleri ayırabiliyor. Kullanıcılar daha sonra görüntüler içinden bu değişkenlere göre hızlı arama yaptırabiliyor.

Alarmların doğruluğunu artırmak için hayvanları ve parlak ışıklar gibi nesneleri ayırt edebilen sistem, belirlenen alanı ihlal eden bir araç veya kişi olduğunda görevlileri uyarabiliyor. Dahua’nın Akıllı Hareket Algılama Teknolojisi (SMD) hangi hedeflerin hareket algılama alarmını tetikleyeceğini seçme imkânı veriyor. Böylece sistem sadece belirtilen nesneleri veya kişileri algılayarak yanlış alarmların yaşattığı zaman ve iş gücü kaybını önlüyor.

Dahua XVR

Elde ettiği görüntüleri kaydederken AI Kodlama teknolojisini kullanan Dahua XVR kayıt cihazları, bu sayede H.265 ve H.264 formatlarına kıyasla %50 daha az depolama alanı ve ağ trafiği yaratıyor. Üstelik Smart H.265+ teknoloji sayesinde yeni kamera satın almaksızın bitrate ve depolama alanında tasarruf seviyesini %90’a çıkarmak mümkün.

Yüksek çözünürlüklü kamera görüntüsü kaydedebilen XVR, 5MP HDCVI ve 6MP IP kamera girdisini destekliyor. Maksimum 16 kanal IP kamera kaydı destekleyen ürün, her kanalde 8MP’e kadar görüntü aktarımıyla maksimum 128Mbps giriş bant genişliğine imkân veriyor.

Coaxial kablo üzerinden ses, bilgi ve alarm durumunu aktarabilen Dahua XVR kayıt cihazları bu sayede kablolama maliyetlerini ve kurulumda yaşanan zorlukları azaltıyor. Ayrıca ürün coaxial kablo üzerinden 4K/4MP görüntüyü 700 metre, 1080P görüntüyü 800 metre ve 720P görüntüyü ise 1200 metre uzaklığa aktarabiliyor. Bu da kablolama gereksinimlerini ve maliyetleri daha da aşağı çekiyor.

Ürünün AI tarama özelliği, belirlenen kriterler çerçevesinde birden çok kanaldan gelen uzun süreli görüntüler içinde kolayla arama yaptırarak ilgili araç veya kişiyi kısa sürede bulmalarına yardım ediyor.

Porsche’den devrim niteliğinde karar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir