Ana SayfaGenelCovid 19'u yenemedik ama ona alıştık!

Covid 19’u yenemedik ama ona alıştık!

İnsanlık henüz Covid 19’a kesin bir çare bulabilmiş değil. Ancak gelişmeler gösteriyor ki Covid 19’u yenmeye değil ona alışmaya başlıyoruz!

Covid 19’u yenemedik ama ona alıştık! 2019 yılının sonlarına doğru hayatımıza giren, girdiği tarihten bu yana da neredeyse hemen her günümüzün hastalık korkusuyla geçmesine sebep olan Covid-19, daha uzunca bir süre bizimle kalmaya devam edecekmiş gibi görünüyor.

Her ne kadar bu hastalıktan kurtulmak ve onu tamamen hayatımızdan çıkarmak için, dünyanın en saygın bilim insanları gece gündüz çalışıyor olsalar da, diğer bir grup ise pandemi gerçeğini kabul etmiş ve onunla birlikte yaşamanın yollarını aramaya başlamış gibi görünüyor. Bu ikinci türden grupların başında ise tabiki teknoloji geliştirenler geliyor.

Covid 19’u yenemedik ama ona alıştık!

Bugün Samsung’dan gelen açıklama da tam olarak böyle. Güney Koreli teknoloji devi, kar amacı gütmeyen bir sağlık kuruluşu olan Commons Project Foundation ile yeni bir ortaklık geliştirdiğini ve bundan sonra Samsung Pay kullanıcılarının, dijital cüzdanlarını aynı zamanda dijital aşı kartı olarak da kullanabileceklerini duyurdu.

Bunun için Samsung kullanıcılarının yapmaları gereken şey ise son derece kolay. Önce Playstore’yi ziyaret edip CommonHealth isimli uygulamayı yüklemek daha sonra ise bu uygulamanın istediği izinleri vermek, Samsung Pay uygulamanızı dijital bir aşı kartına dönüştürecektir.

Bununla birlikte söz konusu bu dijital aşı kartının, dünyanın herhangi bir yerinde ve herhangi bir büfesinde kesin olarak kabul edileceğini söylemek doğru olmaz. Ancak Samsung’dan gelen açıklamada, ilgili sağlık kuruluşları ile iletişime geçilerek, söz konusu belgenin kabul edilebilirliğini onaylatmak için uğraşıldığı ifade edildi.

Windows 11 işletim sisteminde göz atmaya değer 5 ilginç özellik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU