Ana SayfaGenelClubhouse Android uygulamasını bir hafta içinde dünya çapında kullanıma sunacak

Clubhouse Android uygulamasını bir hafta içinde dünya çapında kullanıma sunacak

Clubhouse Android uygulamasını bulmak yakında çok daha kolay olacak. TechCrunch, Clubhouse’un sesli sohbet uygulamasının Android sürümünü bir hafta içinde dünya çapında kullanıma sunacağını bildirdi.

Brezilya, Japonya ve Rusya’ya 18 Mayıs’ta ulaşacak ve Hindistan ve Nijerya üç gün sonra ilk görünümlerini alacak. Dünyanın her yerinden herkes 21 Mayıs öğleden sonra erişime sahip olacak. Başlangıçta, platform Android sürümünü geliştirmeye başladıktan sadece birkaç ay sonra, 9 Mayıs’ta ABD’de Android uygulamasının beta testine başladı. İPhone sürümü ise, Mart 2020’den beri piyasada.

Clubhouse Android uygulamasını bir hafta içinde dünya çapında kullanıma sunacak

Android uygulaması hala test aşamasında olsa bile, Clubhouse’un hızla genişlemesi için güçlü bir teşvik var. Facebook, Twitter ve diğer internet devleri, uygulamanın ivmesini azaltmak ve kullanıcıları sosyal platformlarında tutmak için Clubhouse benzeri özellikler sunuyor. Şimdi Android uygulaması da yeni kullanıcıların Clubhouse’a katılmasını sağlayabilir, aksi takdirde mevcut sosyal ağlara bağlı kalma eğiliminde olabilirler. Twitter kendi bünyesinde Spaces adlı özelliği duyurmuştu. Özellik sadece ses üzerine kurulu. Clubhouse popülerliğini ilk çıktığı zamanlardaki gibi taze tutmasa da yakaladıği ivme hala dillerde. Özellikle Elon Musk gibi isimlerin katılımından sonra platform herkes tarafından konuşulur olmuştu. Ancak sadece iOS kullanıcıları ile kısıtlı olmas platformu çoğu açından kısıtlayan bir durumdu. Fakat artık bu durum da değiştiğine göre Clubhouse tekrar popülerliğini kazanabilir. Bu durumda ses bazlı özellikler geliştiren platformlar birbirlerine fark atmak için değişik yeni özellikler geliştirmek durumunda kalabilirler.

Kripto para piyasası ayı sezonuna mı girdi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU