City of Steams ’in Kapalı Bet Testi Başlıyor

Gelecek hafta kapalı beta testi başlayacak olan City of Steams , biraz buhar biraz metal çok fazla miktarda heyecan isteyenler için kod dağıtımına başladı. 25 Ocak Cuma günü başlayacak olan kapalı beta testinde kullanılmaya başlanacak olan kodlar için şimdiden acele etmekte fayda var. 

Steampunk, 80 ler ve 90 ların başında ortaya çıkan “fantezi” ve “spekülatif kurgu” alt türü olan, H. G. Wells,  Jules Verne gibi kült yazarların 1900 yıllarda yarattıkları evrenlerle temelleri atılan bir alt kültür olarak tanımlanabilir. Bu evrende buhar gücünün yaygın şekilde kullanıldığını, kurgusal icatların bolca yer aldığını tüm teknolojik gelişmelerle beraber bilimkurgu ve fantezi öğelerini de içinde barındıran ve sıklıkla 19. yüzyıl ve Victoria dönemi İngiltere’si olarak tasvir edilen alternatif bir çağı anlattığını kaçımız biliyoruz?

Öğrenmek isteyen beri gelsin

Ülkemizde bu alternatif kültüre ait çok fazla oyun tecrübe edilmemiş olsa da eski tüfekler Arcanum, yeni nesil ise World of Warcraft’ta yer alan goblin dünyası Gnomeragan ile Steampunk tarzına aslında aşinalar. Şimdi bu evreni doyasıya yaşamak için yeni bir fırsat doğuyor ve Free2Play janrına bambaşka bir soluk getirecek olan City of Steam Türk oyun severlerle buluşuyor. Devasa Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu olan City of Steam , hiç bir istemci kullanmadan tamamen internet tarayıcılarımızın üzerinden oynanan ve her konfigürasyonda son derece hızlı çalışarak hiç talepkar olmayan grafik alt yapısıyla şaşırtıcı derecede detaylı evrenini masa üstümüze taşıyacak.City of Steams

Kapalı kapılar arkasında ter atmaya hazır mısınız?

Avrupa’da ilk defa ve sadece Türkçe olarak ülkemizde oynanmaya başlayacak. Oyunun kapalı betası çok yakında başlayacak. Oyunculara son derece alternatif bir evren ve kendine özgün mükemmel grafikleriyle yaklaşık bir ay kadar sürecek olan City of Steam kapalı beta testinden sonra bu teste katılanları bazı sürprizlerin beklediğini buradan çıtlatalım. Kapalı betaya başvurmak için cityofsteam.novaworlds.com/ adresine bekliyoruz.  Siz bizden duymuş olmayın. Ama herkese söylemeyi de unutmayın.

Unity 3D ile Sınırsız oyun keyfi

Bir oyun geliştirme yazılımı olan Unity 3D dünya genelinde 500 bin’den fazla oyun geliştiricisi tarafından kullanılıyor. Bu geniş tercihin sebebi Unity ile büyük oyunlar tasarlayabilmek için gerekli olan bütün çekirdek fonksiyonların rahatça kullanılabiliyor olmasındandır. Unity kullanılarak oyununlar sanat ve doğal varlıklarla etkileşimli hale getirilebiliyor ve etkileyici görsellikler kazandırılabiliyor. Bu noktada City of Steam’in önemi de ortaya çıkıyor.

City of Steam  Steampunk evrenine son derece sadık kalan bir altyapıya ve derin bir hikayeye sahip. DAO Games tarafından ülkemize getirilen oyun Türkçe  olarak oyun severlerin karşısına çıkacak. City of Steam dünya üzerinde tamamen Türkçeye çevrilmiş ilk üç boyutlu Unity tabanlı oyun olacak. 3D Unity tarayıcı tabanlı motoru sayesinde City of Steam’de oyuncular saatlerce hatta bazen günlerce sürecek yama ve program indirmelerinden tamamen kurtularak bu bambaşka evrene birkaç saniyede ulaşarak maceraya atılabilecekler.

Nova Worlds ve cesur yeni dünyalar

http://www.novaworlds.com/ adresinde sizleri sürprizler bekliyor” dersek cümle olarak klişe olsa da hakikatten içerik olarak tam manasıyla doğru olacak. DAO Games’in resmi oyun portali Nova Worlds tamamen Türkçe olarak hazırlandı ve beta sürümü yayına alındı. Gelecek olan ve var olan oyunlarla ilgili tüm gelişmeleri buradan takip ederken hafiften bağımlılık yapabilecek tasarımıyla bu yeni dünyalara uğramayı es geçmeyin.