Ana sayfa Genel Çinli Didi Chuxing robot taksi testlerine başladı

Çinli Didi Chuxing robot taksi testlerine başladı

Çinli Didi Chuxing şirketi, araç paylaşım pazarına robot taksilerle hükmetmeye kararlı. 

Çinli Didi, batılı rakiplerine yaklaşıyor

Uber ile hem ortak hem rakip olan Didi Chuxing, Çin’in en büyük araç paylaşım/taksi uygulaması konumunda. Otonom sürüş teknolojileri de geliştirden Didi, şimdi otonom taksileri test etmeye başlıyor.

Müşteriler, Didi Chuxing uygulaması üzerinden bir otonom taksi çağırabilecekler. Ancak bu takside şimdilik güvenlik amacıyla bir sürücü bulunacak.

Aynı süreç, ABD’deki otonom araç testlerinde de uygulanıyor. Çin kanunları da aynı şartlar altında otonom test yapmaya izin veriyor.

Didi Chuxing alalade bir paylaşım servisi de değil. 2016’da Apple şirkete 1 milyar dolar yatırarak ortak oldu. Ayrıca Didi ile rekabet edemeyen Uber, Çin’deki şirketini Didi’ye satarak, Didi’den hisse aldı ve %17.7’sine ortak oldu.

Oppo Reno 2 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler