CI Bloom’un Üçüncü Edisyonu LG OLED Partnerliğinde Başlıyor

CI Bloom

Türkiye’de çağdaş sanata odaklanan sanat fuarı CI Bloom’un üçüncü edisyonu, LG OLED partnerliğinde, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda, 25 Nisan tarihinde ön izleme, 26-28 Nisan tarihlerinde ise genel ziyaret için sanatseverlerle buluşacak.

 LG OLED partnerliği ile, 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonları’nda gerçekleştirilecek, 24 çağdaş sanat galerisi, 5 kurum ve inisiyatifin yer aldığı CI Bloom’da, 267 sanatçının 568 eseri sergilenecek.

Yeni nesil sanatçıları ve sanat profesyonellerini sanatseverlerle buluşturan fuarda, LG OLED, çağdaş sokak sanatı hareketinin önemli isimlerinden sanatçı, sosyal aktivist ve OBEY sokak giyim markasının kurucusu Shepard Fairey ile gerçekleştirdiği işbirliğini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Shepard Fairey x LG OLED işbirliği

Shepard Fairey tarafından özel olarak seçilen ve günümüz toplumunun karşı karşıya olduğu en acil sorunlardan bazılarına dikkat çeken çalışmaların yer alacağı sergide, sanatçının tanınmış eserleri son teknoloji LG OLED ekranlarında hayat bulacak.

Geleneksel ve ticari sanat arasındaki sınırı bulanıklaştıran Fairey, baskı, duvar resimleri, çıkartmalar ve posterler aracılığıyla eleştirilerini ve düşüncelerini çalışmalarına yansıtıyor. Fairey, ”Sanatın her zaman dekoratif veya rahatlatıcı olması amaçlanmamıştır, aslında rahatsız edici konuşmalar yaratabilir ve rahatsız edici duyguları harekete geçirebilir” diyor.

CI Bloom

LG OLED’in Teknoloji Partneri Olduğu Living Things Sergisi CI Bloom’da

CI Bloom’un üçüncü edisyonu, medya sanatçısı Ahmet Said Kaplan’ın DECOL işbirliğiyle Living Things (Canlı Şeyler) sergisine ev sahipliği yapacak ve izleyicilere “canlılar” kavramını farklı ve etkileyici bir biçimde deneyimleme fırsatı sunacak.

Türkiye’nin ilk yaratıcı dijital medya kolektifi DECOL’ün kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni Ahmet Said Kaplan, insan-bilgisayar etkileşiminin yenilikçi yollarını ve olanaklarını arıyor. Living Things, geleneksel yaşam ve suni yapılar gibi kavramlara odaklanarak organik ve inorganik âlemler arasındaki karmaşık etkileşimi inceliyor.

Her bir yerleştirme, teknolojinin doğal dünyanın unsurlarını nasıl taklit edebileceğini, geliştirebileceğini ve onlarla nasıl etkileşime girebileceğini gösteriyor. Bu alanda sergilenecek üç büyük interaktif enstalasyondan Mirora Unfold’u sanatseverler LG OLED ekranlarda deneyimleme şansı bulacak.

Furiosa: Bir Mad Max Destanı ‘nın Yeni Posteri Yayınlandı