Ana SayfaGundemChromecast Audio Da tanıtıldı!

Chromecast Audio Da tanıtıldı!

ABD’li teknoloji devi Google bugünkü etkinliğinde birbirinde ilginç ve sürpriz özelliklere sahip yeni cihazlarını ve Android 6.0 Marshmallow’un dağıtımı ile ilgili bilgileri bizlerle paylaştı.

Baştan söyleyelim bu Chromecast Audio, Spotify Chromecast’den daha farklı bir özelliğe sahip. Chromecast Audio portatif bir müzik oynatıcı. Şekil olarak cihaz; bir taso görünümünde.

Taso bilmeyen arkadaşları Google aramasına davet ediyoruz. Google, Chromecast Audio için portatif bir ses sistemi açıklamasında bulundu.

Bir USB ve 3.5 mm ses jakı girişine sahip olan ürün harici ses sistemleri ile kolay bir şekilde bağlantı kurmuş oluyor. Google bunu söylememiş ama biz söyleyelim.

3.5 mm jakı genişleten alternatif adaptörlerle sesi 5.1 sistemlerde aktarabiliriz. Ya da en kötü şekilde USB’den ürünü bağlayıp dâhili ses sisteminden veya harici ses sistemine bağlı cihazdan da ses alabiliriz.

chromecast audio

Demokraside çareler tükenmeyeceği gibi teknolojide de çareler tükenmez. Chromecast Audio’da yer alan özellikler ise şunlar: Spotify’nin; Google Play Music, Deezer, BBC ve iPlayer ile paralel bir şekilde çalışması.

Google bu projeyle Smart TV kullanmayan televizyon kullanıcılarını düşünmüş. Cihaz için gerekli ses uygulamaları Google’ın Alışveriş Mağazası Google Play Store’dan indiriliyor.

Bu cihazda da dâhili bir Wi-Fi anteni yer alıyor. Ürünün satış fiyatı 35 Dolar yaklaşık olarak 106 TL olacak. Ve Chromecast Audio; Android, iOS, OS X ve Windows ile ChromeBook’lar ile uyumlu bir şekilde çalışacak.

Office 2016 hakkında bilmeniz gereken her şey!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU