Ana SayfaGundemAndroid Marshmallow 6’nın diğer özellikleri de belli oldu

Android Marshmallow 6’nın diğer özellikleri de belli oldu

Google bugünkü etkinliğinde Android Marshmallow 6 ile ilgili bilgiler verdi.

Şirket Android 6.0 Marshmallow’un hangi özelliklere sahip olacağı ile ilgili yeni bilgiler verdi. Buna göre Google uzun bir zamandan beri yeni taşınabilir işletim sistemi Android 6.0’yı test edip durmuş.

Eski popüler içerikleri yeni işletim sistemine taşımayı Google ihmal etmemiş. Bugünkü Nexus etkinliği ile tüm detaylar belli olmuş oldu.

Taşınabilir cihaz işletim sistemlerinde en dikkat çekici özellik Sesli Komut özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Bundan önce kullanılan Sesli Komut özelliği Google Now’dı.

Google Now; gelen sesli komutlara hızlı bir şekilde cevap verip var olan uygulamalarla da uyumlu bir şekilde çalışıyordu.

android 6.0 marshmallow

Örnek vermek gerekirse sesli komutumuzla şu örneği veriyorduk: “Shazam’ı bul” bunu der demez Google Shazam uygulamasını başlatmaya geçiyordu.

Tasarımcılar Sesli Komut Özelliği ile ilgili yeni çalışmalar gerçekleştiriyor. Hands Free; “Eller Serbest” özelliği ile sesli özellikler daha da uyumlu çalışacak.

Yani kısaca Google Now daha akıllı ve daha hızlı olacak. Eğer Google Now başarılı olursa Siri’nin işlerinin zora gireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Windows 10’dan en çok talep edilen özellikler neler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU