Ana SayfaGenelChrome 88, şifreleri yönetmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırıyor

Chrome 88, şifreleri yönetmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırıyor

Google, Windows, Mac ve Linux için başka bir Chrome 88 güncellemesi yayınladı. Güncelleme, kullanıcıları çevrimiçi ortamda biraz daha güvenli tutacak bazı kişisel güvenlik özellikler içeriyor.

Chrome’un şifre yöneticisini kullanıyorsanız artık bazı ekstra seçenekleriniz olacak. Örneğin, tarayıcıda profil resminizi ve ardından anahtar simgesini seçerek zayıf parolalarınız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. (Alternatif olarak, adres çubuğunuza chrome: // settings / passwords yazabilirsiniz.) “Şifreleri kontrol et” i seçin ve güncellenmesi gereken hesapların dökümünü görebilirsiniz.

Chrome 88, şifreleri yönetmeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırıyor

Ayrıca Google, kullanıcılara Chrome tarafından yönetilen tüm şifrelerini güncellemeleri için tek bir platform sağlıyor. Şirket bir blog gönderisinde “Birden çok kullanıcı adını ve parolayı tek bir uygun yerde kolayca güncellemek isteyebilirsiniz” dedi. “Bu nedenle, Chrome 88’den başlayarak, tüm şifrelerinizi Chrome Ayarlarından daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.” Bu özellik, yakın gelecekte Android’de kullanıma sunulacak fakat şu anda sadece masaüstü ve iOS’ta mevcut.

Chrome 88 ile bir dizi küçük özellik de tanıtıldı. Windows 10‘da karanlık modu etkinleştirdiyseniz, Yer İşaretleri ve Geçmiş gibi çeşitli Chrome tarafından oluşturulmuş sayfalarda artık karartılmış kaydırma çubukları göreceksiniz. MacOS Yosemite desteği ile birlikte gizli Bayrak ayarı da dahil olmak üzere FTP desteği tamamen kaldırıldı. Google, Chromebook’larda açık ve koyu temaları test etmeye devam ediyor, bu temalar chrome: // flags / # dark-light-mode’da etkinleştirilebilir. Windows, Mac ve Linux kullanıcıları için ise koyu temaları chrome üzerinden erişilebilen bir Tab Search özelliği ile birlikte : // bayraklar / # enable-tab-search üzerinden deneyebilirsiniz.

Honor V40 Google Play ile gelebilir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU