Ana sayfa Gundem Chrome, Internet Explorer ve Safari'yi Kırdı!

Chrome, Internet Explorer ve Safari’yi Kırdı!

Chrome, Internet Explorer ve Safari’deki güvenlik açıklarını bulan hacker zengin oldu.

Son dönemlerde oldukça popüler bir iş haline gelen, yazılımların açıklarını bularak para kazanma konusu bir hackerı zengin etti.

Chrome, Internet Explorer ve Safari'yi Kirdi!

Dünyanın en popüler tarayıcıları olan Chrome, Internet Explorer ve Safari’deki güvenlik açıklarını bulan bir hacker 225.000 doların sahibi oldu. Güvenlik konferansı Pwn2Own’a katılan bir güvenlik araştırmacısı web tarayıcılarını kırarak 225.000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

JungHoon Lee isimli hacer, Internet Explorer, Chrome ve Safari’de bulduğu üç bug karşılığında sahip olduğu büyük ödül ile zengin oldu. Ödüllerden 115 bin doları, Chrome üzerinde bulduğu hata için gelirken, yaklaşık iki dakikalık bir çalışma sonucu bu parayı kazandı.

Etkinlik sonrasında bulunan tüm buglar rapor edildi ve yazılım üreticileri açıkları kapatmak üzere çalışmaya başladı. Tüm etkinlik boyunca bulunan 21 bu için firmalar 557.500 dolar ödül dağıttı.

God of War III Remastered Geliyor!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler