Ana sayfa Genel Cepten Kullanılan İnsansız Hava Taşıtı

Cepten Kullanılan İnsansız Hava Taşıtı

Artık insansız hava taşıtları da cepten kullanılıyor ve casusluk da dahil pek çok alanda inanılmazı başarabiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Dominos Pizza’nın insansız helikopterlerle pizza servisi yapmasından sonra, Amazon da kendi projesini tanıttı. Amazon İcra Kurulu Başkanı Jeff Bezos’un bizzat tanıttığı sistemin adı Prime Air. Serviste kullanılan ve akıllı telefondan dahi kontrol edilebilen cihaz, GPS ve kameralı takip sistemine sahip. Hava aracı, 2.5 kiloluk paketlerin taşımasını gerçekleştirebiliyor.

http://venturebeat.files.wordpress.com/2013/12/amazon-prime-air.jpg?w=558&resize=558%2C319#038;h=9999&crop=0&resize=558%2C319

Plan, sistemin 5 yıl içerisinde, Amerika’daki Amazon’un kargo hizmetinin yüzde 85’ini karşılaması. Amazon, üretime geçmek için Amerika Birleşik Devletleri Havacılık Düzenleme Dairesi’nin izninini bekliyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (27 Ocak – 3 Şubat)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi nihayet netlik kazandı. İşte Ocak ayının son haftasında raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Ocak ayının son...

Son Haberler