Ana SayfaAppleCEO Olmak İçin Erken Kalkmanız Şart!

CEO Olmak İçin Erken Kalkmanız Şart!

Teknoloji devi şirketleri yönetenlerin nasıl bir hayat yaşadığından haberiniz var mı? Aşağıda yazanları okudukça hayalinizde CEO mesleğinin çehresi değişebilir.

Amerika’da yapılan bir araştırmada CEO’ların hemen hemen hepsinin erken kalkma alışkanlığına sahip olduğu belirlenmiş. Bunlara en güzel örnek teknoloji firmalarının patronları. Apple’ın CEO’su Tim Cook her sabah saat 04:30 gibi şirket e-postalarını organize ediyor ve arında saat 05:00’da spor salonuna gidiyor. Ardında 05:30 gibi gazetesini okuyan Cook’un bu sabah ritüeli hafta sonları için de geçerli.Tim-Cook

Square’in CEO’su Jack Dorsey her sabah saat 05:30’da koşuya çıkıyor. Jack Dorsey yaptığı açıklamada haftada 100 saatin üzerinde çalıştığını belirtiyor. Cisco’nun CTO’su Padmasree Warrior ise her sabah 04:30 gibi kalkıyor ve saat 08:30’a kadar e-potalarını kontrol ediyor, gazeteleri okuyor, egzersiz yapıyor ve çocuklarını okula hazırlıyor.

- Reklam -

Virgin Group’un başkanı Richard Branson ise sabah 05:45’tekalkıyor ve egzersizine başlıyor. General Motors CEO’su Dan Akerson ise sabah 04:30 gibi kalkıyor, ilk işi ise Asia bölgesindeki yöneticiler ile irtibat kurmak.

Gördüğünüz gibi bir şirketin CEO’su olunca normal iş hayatına göre daha rahat bir pozisyonda olmuyorsunuz. Sırttaki yükler artınca çalışmaya ayırdığınız zaman da bir o kadar artıyor. Eğer kariye hedefinizde CEO’luk varsa şimdiden sabahları erken kalkmaya alışmanızda fayda var.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting