Ana SayfaHaberCengiz Han 2 Eğlendirmesinin Yanı Sıra Tarihimizi de Gözler Önüne Seriyor

Cengiz Han 2 Eğlendirmesinin Yanı Sıra Tarihimizi de Gözler Önüne Seriyor

Türkiye’nin en çok oyuncuya sahip online oyun firması Joygame, buram buram tarih kokan oyunu Cengiz Han 2 oyuncuları arasında araştırma yaptı.

Bu oyunları sayesinde oyuncuların tarihe olan meraklarının arttığını keşfetmelerinin ardından 5 soruluk anketle 2060 kişiden yanıt alan Joygame, oyuncularının yüzde 82 oranında tarih dersini sevdiklerini ve yüzde 94 oranında Cengiz Han’ı tanıdıklarını ortaya çıkardı.

Cengiz Han 2 oyununu oynarken oyun içerisinde tarihi öğeleri merak edenlerin ve yönelenlerin oranı yüzde 86 iken, Cengiz Han 2 oyununu oynadıktan sonra Türk ve Dünya tarihini merak edip araştıranların oranı yüzde 58 olarak görüldü. Ayrıca anket sonucu, oyuncuların yüzde 56’sının Moğol İmparatoru Cengiz Han’ı hem cesur hem lider hem de savaşçı olarak gördüklerini ortaya koydu.cengiz han 2

- Reklam -

Oyun içerisinde bulunan genel kültür soruları ve tarihi öğeler ile oyuncuların eğlenmelerinin yanı sıra öğrenmelerini de teşvik etme amaçlı yola çıkılan bu oyunla birlikte, oyuncuların tarihe olan ilgilerinin artması Joygame Ekibi’ne gurur veriyor. Konuyla ilgili görüş bildiren Joygame Pazarlama Direktörü Ozan Aydemir: “Cengiz Han 2 en başından itibaren isim olarak bizi çok etkileyen bir oyundu. Hem kişisel hem de ekip olarak tarih ile ilgilendiğimiz için oyunun daha lokalizasyon aşamasında Cengiz Han ile ilgili araştırmalarımızı başlattık. Hem tarih kitaplarından hem de hikaye ve romana dönüştürülmüş eserlerden, dönemin ambiyansını, Cengiz Han’ın kişiliğini, hayat hikayesini, gaddarlığından savaş dehası olmasına kadar tüm özelliklerini inceledik. Şimdi görüyoruz ki aynı araştırma tutkusunu oyuncularımıza da taşımız Cengiz Han 2 oyunumuz. Bu bizi gerçekten çok mutlu etti. Özellikle oyun oynarken tarihin sayfalarında gezinmek oyuncularımız tarafından çok beğenildi ve bu beğeni onları daha fazlasını öğrenmeye yöneltti” şeklinde konuştu.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting