Ana Sayfa Android Casper VIA inceleme

Casper VIA inceleme

Akıllı telefonlar dalgasına tüm pc üreticileri çıktı sayılır. Çünkü yeni dünyanın teknolojisi akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlardır. Bu iki üründe tutunamayan firmalar ise, silinip gitmek gibi bir sonuç ile karşı karşıya kalabilirler.

IDC ulaslararası araştırmalar yapan firmanın, son anketine dünkü yazımızda yer vermiştik. Bu firmanın yaptığı araştırma ileride müşterilerin merkez noktası akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar olacağı idi. Satış rakamları bunu gösteriyordu. Casper gibi dev PC firmaları da, dönüşümün farkındalar ve bu yüzden kendi pazarlarına yenilikler sunmak istiyorlar. PC imalatçısı Casper firmasının, dönüşüme ayak uydurmak için tasarladığı Casper VIA A6108 akıllı telefonunu tanıtmak istiyorum.

Bu telefon hız severler için çok önemlidir. Çünkü ilk İntel Hyber Threading teknolojili, İntel Atom işlemcili 2.GHz hızında bir özellik sağlıyor. Gerçekten geçişler ve içerisinde çalışan programlar, mobil uygulamalar kendisini performans olarak etkilemiyor. Bu yönde güzel bir yere sahip Casper VIA A6108 akıllı telefonu… Üstelik lüks ve estetik bir görünümü de sizlere sunuyor. Android sistemi ise Jelly Bean 4.1’dır.

Casper-VIA-A6108

Ekranına gelince, geniş bir ekrana sahiptir. 4.7 IPS ekranı var. Çoklu kapasitif dokunmatik ekranı var. Kavisli özelliği sayesinde elinize rahatça oturuyor. 720*1280 çözünürlüğü ile kaliteli bir görüntü sunuyor. Tek elle kullanım deneyimini kolaylaştırıyor diyebiliriz. Gelelim inceliğine, 9.1 mm gövdesi ile harika bir şekle sahiptir. 8 Mega pixel arka kamerası ve 1.3 mega pixel ön kamaraya sahiptir. Led flaş sistemi ve otomatik odaklanma özelliğine sahiptir. 140 gr ağırlığındadır. Dahili hafızası ise 8 GB’dir. Ama micro SD ile 32 GB sınırına kadar çıkabiliyor.

Kısaca telefon lüks ve estetik arayanların, hız arayanların telefonudur. Akıllı telefon teknolojisinde Casper firması da, VIA serisi ile tutunmaya çalışıyor. Kanımca çok şık modeller çıkarıyor ama piyasada ki ağabeyleri kadar performansı iyi değil. Halbuki telefonun özelliklerine bakınca çok kötü değil ve yarışa bilir durumda diğerleri ile ama piyasayı kapatan bazı markalardan geçiş hakkı elde etmek zor. Bunun için yenilik çalışmaları yaparak fark edile bilir bir ürün ortaya koyabilmek lazım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting