Call of Duty belgesel oluyor

cod 2

Kısa süre önce ortaya çıkan Call of Duty belgeselinin ismi de netleşti. Belgesin ismi CODumentary olacak. İşte konu hakkındaki detaylar.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Call of Duty belgesel oluyor. Devolver Digital Films, kısa süre önce CoD serisini konu alan bir belgesel kurguladığını açıklamıştı. Büyük ölçüde tamamlanan belgeselin ismi de nihayet netlik kazandı.

Yapımcı firmadan yapılan açıklamada, Call of Duty belgeselinin CODumentary ismiyle yayınlanacağı belirtildi. Jonathan Beales’in hem yazıp hem de yönettiği CODumentary, 93 dakika uzunluğunda olacak. Belgeselin 19 Eylül’de Steam başta olmak üzere, iTunes, GooglePlay, PlayStation TV, Xbox TV gibi platformlarda yayınlanması bekleniyor. Belgeselin ilerleyen günlerde Bluray/DVD olarak da satışa sunulması bekleniyor.

Belgesel için hazırlanan tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Call of Duty serisinin ilk oyunu 2003 yılında satışa sunulmuştu. Aradan geçen 14 senelik süreçte, seri önemli bir ilerleme kaydetti. İlk olarak 2. Dünya Savaşı temasıyla yayınlanan oyun, aradan geçen zaman içerisinde uzaya kadar çıktı. Serinin bu sene yayınlanacak oyunu ile tekrardan özüne dönmesi bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir