Ana sayfa Genel Greta Thunberg belgeseli BBC tarafından çekilecek

Greta Thunberg belgeseli BBC tarafından çekilecek

BBC tarafından yapılması beklenen Greta Thunberg belgeseli ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. BBC belgesel serisinde konu olacak bu yeni karakter ile ilgili her şey ortaya koyulacak. İşte haberimizin detayları.

Genç bir iklim aktivisti olarak anılan Greta Thunberg’le ilgili bir belgesel yayınlanacağı söylendi. Bu belgeselin, Thunberg’ün çevre krizine karşı ‘uluslararası mücadelesine’ odaklanması bekleniyor. Ayrıca Greta’nın bilim insanları, politikacılar ve şirket yöneticileriyle olan görüşmeleri de BBC tarafından belgesel haline getirilecek. Böylece, küresel iklim krizi hakkında delilleri ve yapılması gereken çalışmaları incelemek mümkün olacak.

Greta Thunberg belgeseli BBC destekli olacak

Thunberg, ilk olarak okuldan kaçıp İsveç parlamentosunda eylem yaparak tanınmıştı. Daha sonra da kendisine gelen desteklerle birlikte Fridays For Future adlı organizasyonu hayata geçirdi.

Greta Thunberg’ün popülaritesi arttıkça çalışmaları da tanınır duruma ulaştı. Ayrıca o, son olarak Birleşmiş Milletler’de dünya liderlerine çevre hakkında bir konuşma gerçekleştirmişti. Thunberg, 2019 ve 2020 yılları için Nobel Barış Ödülü adayı oldu. Bu durum onun dünya çapında büyük bir aktör haline gelmesini sağladı.

Belgeselin yapımcısı Rob Liddell, yaptığı açıklamada “İklim değişikliği, muhtemelen bizim ömrümüzde gördüğümüz en önemli konu. Bu yüzden de bu karmaşık konunun arkasındaki gerçekleri ve bilimi ele alan bir belgesel yapmanın zamanı geldi. Bunu Greta ile birlikte yapabilmek, küresel bir ikonun ve gezegenin en meşhur insanlarından birinin hayatına içeriden bakabilmek, olağanüstü bir ayrıcalık” diyerek konunun önemini belirtti.

2020 BAFTA ödülleri kazananları açıklandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler