Ana sayfa Donanım Boston Dynamics robotları sokağa indi: İşte o ilginç görüntüler

Boston Dynamics robotları sokağa indi: İşte o ilginç görüntüler

Küresel çapta büyük bir beğeni toplayan Boston Dynamics robotları sokağa indi. Oldukça ilginç görüntülerin ortaya çıktığı bu olay memnuniyetle karşılandı. Bakalım bu robotların sokağı inmesine neden olan olay neydi?

Birçok kişi az ya da çok Boston Dynamics robotları hakkında bilgi sahibidir. Özellikle de yapay zeka kullanılan bu tür robotlar, büyük bir ilgi toplamayı başarıyor. Hükümetler robotları salgın ile mücadele için kullansaydı nasıl bir sonuç ortaya çıkardı? Bu sorunun cevabını Singapur’da yaşanan olaylardan alabiliriz. Bildiğiniz üzere Singapur hükümeti salgın ile başarılı bir mücadele yürütüyor ve sosyal mesafeye çok önem veriyor.

Boston Dynamics sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olacak

Dünyanın en büyük robot şirketlerinden bir tanesi olan Boston Dynamics bugüne kadar pek çok alanda kullanıldı. Özellikle de kargo taşımacılığı için yoğun bir mesai harcadı diyebiliriz. Şimdi de bu şirketin robotları sağlık alanında ter dökecek. Singapur hükümeti tarafından alınan bir karar ile birlikte, bu robotların sosyal mesafe vurgusu yapmak için parklara salındığı söylendi.

Boston Dynamics robotları

Sizler için aşağıya bıraktığımız videoda da göreceğiniz üzere şirketin Spot isimli mini robot köpekleri parklarda gezmeye başladı. Buradaki insanların sosyal mesafeye uymadığını gördüklerinde robot köpekler uyarıda bulunuyor. Böylece halkın sosyal mesafe konusunda çok daha duyarlı olması amaçlanıyor. Rahatsızlık vermeyecek ölçüde parkta gezinti yapan bu robotlar, çevredekiler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Yeni Nintendo Switch Samsung ve AMD’den güç alacak!

Singapur hükümeti dünyanın en iyi önlemlerini alarak hızlı bir şekilde salgının yayılmasını engelledi. Dünya genelinde 3 milyon civarında insanın bu hastalığa yakalandığı biliniyor ve her hükümet kendi önlemlerini kendisi almaya çalışıyor. Singapur içinse, sosyal mesafe her şeyden çok daha önemli. Bu konuya büyük bir değer veren hükümet, robot köpekler olan Spot minileri daha fazla kullanmak istiyor. Böylece insanların yakın temas kurarak virüse davetiye çıkarmaları engelleniyor. Robotlarla alınan önlemler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler