Ana SayfaCep TelefonuBlackBerry 10'dan Oyun Tutkunlarına Sevindirici Haber

BlackBerry 10’dan Oyun Tutkunlarına Sevindirici Haber

Unity kullanan 1.5 milyonu aşkın uygulama geliştirici yazdığı oyunları zahmetsizce BlackBerry 10 platformuna aktarabilecek.

Eklenti araçları, BlackBerry PlayBook  için BlackBerry 10 OS  sürüm güncellemesi çıktığı zaman BlackBerry tabletlerde de geçerli olacak.

BlackBerry 10 bu eklenti ile, sektör lideri Unity oyun motorunun desteklediği ilk mobil platformlar arasında yer alıyor. Unity Technologies ve BlackBerry tarafından geliştirilen araçlar ise Unity eklentisi olarak piyasaya sürülecek.

“Unity oyun motorunu kullanan uygulama geliştiriciler, aralarında ödüllü oyunların da bulunduğu inanılmaz bir mobil oyun yelpazesi sunuyor. Uygulama geliştiricilerimize yeni ve zengin BlackBerry 10 platformuna erişim sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuşan Unity Technologies CEO’su David Helgason, “Geliştiricilerimize, eğlence uygulamalarına yoğun ilgi gösteren BlackBerry kullanıcılarına oyunlarını sunmak için bir kanal yaratmış olmaktan çok memnunuz.” diyerek devam etti.Blackberry_10

BlackBerry aynı zamanda, Unity geliştiricilerine, yeni platforma yönelik oyun geliştirmeleri için en elverişli şartları sağlamak adına test için BlackBerry 10 akıllı telefonları da temin edecek. Ayrıca Unity ve BlackBerry, Avrupa ve Kuzey Amerika’da uygulama geliştiricilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecek ve katılan geliştiricilere Unity Pro sürümü ve BlackBerry 10 cihazları sağlayacak. Detaylar için BlackBerry Developer Blog’unu takip etmeye devam edin.

“Bir mobil platformu başarıya taşıyan en önemli unsurlardan biri de sunduğu kaliteli oyun hacmidir. BlackBerry kullanıcılarının, BlackBerry World mağazasının en güçlü bölümlerden biri olan mobil oyunlara yönelik ilgileri aşikar ve bu ilgi gittikçe artıyor.” şeklinde konuşan BlackBerry Geliştirici İlişkileri ve Ekosistem Geliştirme Başkan Yardımcısı Alec Saunders, “Unity ile işbirliği yapmaktan ve BlackBerry oyun yelpazesini daha da ileriye taşımaktan çok mutluyuz. Yakında, Unity kullanan uygulama geliştiriciler bu eklenti sayesinde oyunlarını kolayca BlackBerry kullanıcılarına sunabilecekler” diyerek devam etti.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting