Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Bitcoin gizliliği ve spot güvenliği arttırdı! Fed başkanı btc

ETF kararının ertelenmesiyle hafta içi %5 civarında gerileyen Bitcoin, hafta sonu sınırlı bir yükseliş kaydederek yeni haftaya 25.970$ seviyelerinde başladı. Ethereum da yeni günde 1.640$ seviyelerinde açılış yaptı.  

Bitcoin hareketli bir haftayı geride bırakırken başladığı yere geri dönerek yeni haftaya yatay açılış yaptı. Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz hafta salı günü Grayscale’in mahkeme kararlarıyla uzun zamandır tecrübe etmediği günlük yükselişi gördü, çarşamba ve perşembe günleri bu kazançları geri vererek hafta sonuna 26.000$ sınırında girdi. Cuma günü, gün içerisinde 25.410$’a kadar geri çekilse de hafta sonu bir miktar toparlanan ve başladığı yere geri dönen Bitcoin, yeni günde 25.950$ bölgesinden alıcı buluyor. Ethereum da son zamanlarda sıklıkla fiyatlandığı 1.640$ seviyelerinde işlem görüyor.

Yeni haftaya başlarken Bitcoin’de fiyatın tekrar sıkışmaya devam ettiği görülürken bazı seviyelerde uzun süre yatay ve hacimsiz hareketine devam etmesi ise bir takım piyasa yapıcıların fiyatı tutmak için Bitcoin alım satımı yaptığını düşündürtüyor. Henüz bununla ilgili resmi bir veri olmasa da piyasanın uzun süre oldukça dar bir bandı korumaya çalışması o seviyenin tutulmaya başlandığı izlenimini uyandırıyor.

Bitcoin gizliliği ve güvenliği arttırdı! Fed başkanı

Ek olarak bu hafta 3 altcoinde toplam 100 milyon dolarlık kilit açılımı gerçekleşecek. 11 Eylül tarihinde Aptos (APT) dolaşımdaki arzının yüzde 2’sini, 17 Eylül tarihinde Apecoin (APE) dolaşımdaki arzının yüzde 11’ini ve 30 Eylül tarihinde Optimism (OP) dolaşımdaki arzının yüzde 3’ünü piyasaya sürecek. Böylece Eylül ayında 175 milyon dolardan fazla tokenin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu projelerde yaşanacak kilit açılma işlemlerinin ardından hareketlilik yaşanıp yaşanmayacağı piyasa oyuncuları tarafından merak edilirken önceki tecrübelerden hareketle biz büyük bir fiyat hareketinin yaşanacağını düşünmüyoruz.

Makro gündemde ABD’de cuma günü işsizlik oranının %3,5 beklenirken %3,8 olarak açıklanması piyasaları şaşırtırken bu durum kripto para piyasasında herhangi bir hareketlilik yaratmadı. Ancak yükselen işsizlik verisi Fed’in faiz artırımlarının sonucu olarak beklenen bir durum ve bunun devam etmesi durumunda Fed, faiz artırımlarına son verebilir. Bu durum ise kripto para piyasalarında geleceğe yönelik beklentileri olumlu etkileyerek bir yükseliş hareketinin fiyatlanmasını sağlayabilir.

Hareketliliğin arttığı geçtiğimiz haftada Bitcoin nispeten sabit kalırken CYBER, NMR, AGLD, API3 ve FET yüksek çift haneli prim yaparak yatırımcılarına güçlü getiriler sağladı ve haftanın öne çıkan kripto paraları olmayı başardı.

Motorola Edge 40 Neo tüm detaylarıyla görüldü