BiP’ten Bangladeş açılımı

BiP

BiP, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yayılımını artırmaya devam ediyor. Son olarak global bir dijital operatör olan VEON’un Banglalink iştirakiyle stratejik ortaklık gerçekleştiren BiP, Bangladeş’te de kullanıcılarına yerel servislerle daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor.  

BiP, bugün dünyanın 192 ülkesinde kullanıcılarının kesintisiz iletişim kurmasını sağlıyor. Bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal müşteriler için de çözüm ve hizmetler sunan uygulama, farklı iş birliklerine de imza atarak hizmet yelpazesini genişletiyor. Son olarak birleşik bağlantı ve çevrim içi hizmetler sunan global bir dijital operatör olan VEON’un (NASDAQ: VEON, Euronext Amsterdam: VEON) iştiraki Banglalink ile stratejik bir ortaklığa imza atarak Bangladeş pazarındaki kullanıcı deneyiminde dijitalleşmeye katkı sağlamayı hedefliyor.

BiP

40 milyondan fazla aboneye hizmet edecek

BiP, anlaşma kapsamında Bangladeş’te de hem mobil hem de web uygulaması olarak kullanılabilecek. Böylece uygulamanın hızlı, güvenli ve şifreli mesajlaşma, HD kalitesinde sesli arama, grup video görüşmeleri, 106 farklı dilde anında çeviri ile ek özelliklerinden Bangladeş’teki kullanıcılar da yararlanabilecek. Banglalink şirketi, Bangladeş’teki 40 milyondan fazla müşterisi için özel tasarlanmış servis ve tarife iletişim paketleri sunacak.

Gökhan Yüksektepe: “BiP’in Bangladeş’teki varlığını geliştireceğiz”

Bu stratejik iş birliğinin sanal lansman etkinliği  CEO’su Gökhan Yüksektepe, VEON Group CEO’su Kaan Terzioğlu, Banglalink CEO’su Erik Aas ve Banglalink’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Upanga Dutta’nın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte konuşan uygulamanın CEO’su Gökhan Yüksektepe, “Uygulamanın Bangladeş’teki kullanıcılar arasında popülerlik kazandığını görmek bizi heyecanlandırıyor. Amacımız, BiP’i kişiselleştirilmiş yerel deneyimler sunan küresel bir iletişim uygulaması haline getirmek. Bu global stratejimiz doğrultusunda Banglalink gibi önde gelen bir dijital operatörle ortaklık kurduk” dedi.

Erik Aas: “Dijital hizmetleri geliştirme yolunda önemli bir adım”

Banglalink CEO’su Erik Aas ise şunları söyledi: “Banglalink olarak, müşterilerimizin dinamik ihtiyaçlarını karşılamak için dijital hizmetlerimizi genişletmeye odaklandık. Dijital yayın uygulamamız Toffee ve pek çok hizmete tek yerden erişim sağlayan uygulamamız MyBL’nin başarısının ardından BiP ile yaptığımız iş birliği çok değerli. Bu anlaşmayı, dijital operatör stratejimiz ile Bangladeş’in gelişimine katkıda bulunma vizyonumuz doğrultusunda önemli bir adım olarak görüyoruz.”

Dune 2, 2024’e ertelendi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir