Ana SayfaGüvenlikBilgisayarları Korumak için Artık Antivirüs Yeterli Değil!

Bilgisayarları Korumak için Artık Antivirüs Yeterli Değil!

 Kaspersky Lab, değişen kurumsal dünyanın yeni güvenlik ihtiyaçlarını tek elden karşılayan platformu “Kaspersky Endpoint Security for Business”ı görücüye çıkardı. İstanbul’da düzenlenen “Kurumsal Güvenlik Zirvesi”nde, Türkiye operasyonunun yeniden yapılandığı ve Kaspersky Lab’in 2013’te Türkiye’ye daha fazla odaklanacağı da açıklandı.

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab, yeni amiral gemisi ürünü “Kaspersky Endpoint Security for Business”ı, İstanbul Ritz Carlton Otel’de düzenlenen  “Kurumsal dünyayı bekleyen yükselen tehdit, risk ve çözümler” konulu “Kurumsal Güvenlik Zirvesi”nde tanıttı. Paneller ve sunumlarla zenginleşen zirvede ilk kez tanıtılan bu yeni güvenlik platformu, aynı zamanda Kaspersky Lab’in kurumsal BT güvenlik çözümlerindeki gelişiminde önemli bir yer tutuyor.Kaspersky_Labs_new_Endpoint_Protection

“Ofislerde yeni bir dönem başlıyor!” başlığıyla zirvede, teknoloji uzmanı ve gazeteci Serhat Ayan’ın moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Panelde, Kaspersky Lab Kıdemli Bölge Araştırmacısı, İngiltere, Araştırma ve Çözümleme Ekibi David Emm, Kaspersky Lab Türkiye Operasyon Direktörü Sertan Selçuk, Ciner Yayın grubu BT Alt Yapı Müdürü Barış Akbaş ve Infonet Genel Müdürü Taner Özdeş söz aldı. Panelistler, günümüz kurumsal dünyasında şirketleri bekleyen siber tehlikeleri ve bunlara karşılık alınması gereken tedbirleri tartıştı.

 TEHDİT UNSURLARININ BAŞINDA SİBER SALDIRILAR OLACAK…

- Reklam -

Zirveye, siber saldırganların her geçen gün karmaşıklaşan ve geleneksel yöntemlerden uzaklaşan yeni metotlarının, şirketleri ne boyutta etkileyeceği konusu damgasını vurdu. Bu doğrultuda, önümüzdeki süreçte şirketleri bekleyen tehdit unsurlarının başına artık “siber saldırılar” yerleşecek.

Değişen trendlerle birlikte güvenlik önlemlerine ihtiyacın arttığının bahsedildiği zirvede, kurumsal çalışanların artık hem iş hem de özel hayatta aynı cihazları kullanıyor olmaları ve bununla birlikte merkezi güvenlik çözümlerinin hiç olmadığı kadar önem kazandığı sonucuna varıldı. Zirvede ayrıca, günümüzdeki ve gelecekteki şirket yöneticilerinin siber güvenlik eğitimi konusuna vermeleri gereken önem de bir kez daha hatırlatıldı.

 “KASPERSKY LAB TÜRKİYE’YE DAHA FAZLA ODAKLANIYOR”

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaspersky Lab Türkiye Operasyon Direktörü Sertan Selçuk, Kaspersky Lab’in 2013 yılı içerisinde Türkiye operasyonuna ağırlık vereceğini açıklayarak sözlerine başladı. “Türkiye organizasyonu olarak yeniden yapılanma sürecimizi tamamladık. Bu yıl itibariyle yeni adresimize taşındık; satış ve pazarlama faaliyetlerimizi Kaspersky Lab’in kurumsal pazara odaklanan stratejilerine paralel olarak planladık” diyen Selçuk, ayrıca Kaspersky Lab Türkiye’nin, Dubai’yle değil, doğrudan merkez ofis Rusya’yla birlikte çalışıyor olacağının da müjdesini verdi. Selçuk, “Bu yapısal değişiklikler, aynı zamanda, Kaspersky Lab’in Türkiye’ye verdiği önemi de ortaya koyuyor” açıklamasını yaptı.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting