Ana sayfa Genel Benzin istasyonlarında kart hırsızlığı yapılıyor: İşte detaylar

Benzin istasyonlarında kart hırsızlığı yapılıyor: İşte detaylar

Benzin istasyonlarında kart hırsızlığı yapıldığı iddiaları ortalığı fena karıştırdı. İşte dikkatli olmanız gereken olayın detayları.

ABD’nin Massachusetts Eyaletinde meydana gelen bir olay benzin istasyonlarında kart hırsızlığı konusunda adeta ders niteliğindeydi. Amerika Birleşik Devletleri gizli servisi yetkililerinin yaptığı bir araştırma sonucunda 5700 kredi ve banka kartı hesap numarasının çalındığı görüldü. Bu hesaplarda belirli aralıklarla bazı para çekim işlemleri yapılmıştı.

Benzin istasyonlarında kart kopyalayanlara dikkat edin

Neredeyse her yerde karşımıza çıkabilen bu tür hırsızlık vakaları giderek artış gösteriyor. Bu tür faaliyetlerin çok gizli bir şekilde yürütülmesi, yakalamalarını neredeyse imkansız hale getiriyor. Son hırsızlık vakasında kart bilgilerini kopyalamak için SMS ve Bluetooth yöntemlerini kullandıkları ortaya çıktı.

Yetkililer tarafından fark edilen kopyalama cihazlarında Bluetooth bileşeni, SMS bileşeni ve çeşitli kablosuz  veri bellek kartları görüldü. Yapılan operasyonlarda Güney Amerikalı bir adam suçlu bulundu ve tutuklandı. Onun 15’in üzerinde kopyalama cihazına sahip olduğu ortaya çıktı. Ayrıca dizüstü bilgisayarında ve cep telefonunda binlerce kart bilgisi ele geçirildi.

Bu adama ait olan bir araç, Kasım 2019 da gece kapalı olan bir benzin istasyonunda  fark edildi. Siyah deri eldiven takmıştı ve benzin pompasının yanında kopyalama cihazlarını yerleştiriyordu. Bunun farkına varan polis, adamın yanına geldi ve ne yaptığını sordu. İşte tam da o anda suçüstü yakalanmış oldu. Sahte kartlar işlemleri birçok kişiyi mağdur ediyor ve bu konuda sizin de dikkatli olmanızı öneriyoruz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler