Başlat Menüsü Geri Dönüyor

menüön

Windows 8 kullandıysanız, başlat menüsünün yokluğu yüzünden siz de uzun süre yabancılık çekmişsinizdir. Microsoft dışında tüm dünya, Windows 8’de başlat menüsünün gerektiğini düşünüyordu.

Öte yandan, Microsoft ise bu teknolojinin geçmişte kaldığını savunup durdu. Windows 8.1’de başlat menüsü gelecek diye umut edilirken yine bu adım atılmadı. Başlat menüsü uygulaması kısa sürede rekor indirmeleri görürken Microsoft kullanıcının sesini duydu. Build 2014 konferansları sırasında Microsoft’un yeniden yapılanmasına ait ilginç kararlar ortaya çıkıyor. Bunlardan biri de Başlat menüsü. Halkın sesine kulak veren Microsoft yeni güncellemelerle başlat menüsünü geri getirecek.

menü

Terry Myerson tarafından yapılan sunumda yeni nesil başlat menüsü de tanıtıldı. Geliştirilen sistemde Windows 8’in arayüzünden esintiler de bulunuyor. Başlat menüsünün geliş tarihiyse tam bir sır. Myerson, Windows 8.1’e getirilecek başlat menüsünden bahsederken yakında gelecek güncellemeyle bu sistemin eklenmeyeceğini açıkladı. Başlat menüsü önümüzdeki aylarda çıkacak büyük bir güncellemeyle Windows 8.1’in bir parçası olacak.

Apple’dan Büyük Başarı!