Windows 9 Ekran Görüntüleri Sızdı

Windows 9 Wide

Microsoft’un bir sonraki işletim sistemi sürümü olması beklenen Windows 9’n ekran görüntüleri ortaya çıktı. 

Dünyada kullanılan bilgisayarların çoğunda yer alan işletim sistemi Windows’un yeni versiyonu Windows 9 daha önce Microsoft tarafından onaylanmıştı. Son olarak ortaya çıkan sızıntı fotoğrafların ise Windows 9’un ekran görüntüleri olduğu iddia edildi. Bu ekran görüntülerinde en dikkat çekici detay ise başlat menüsünün geri dönüyor olması.

 

wpid-tbxw2e1_ytc8

 

Sızan Windows 9 ekran görüntüleri Windows 7 ile Windows 8’in karışımına benziyor diyebiliriz. Şöyle ki kullanıcıların Windows 7’de oldukça sevdikleri detayları Windows 8 tasarımı ile birleştirerek sunan Microsoft bu yolla kullanıcıların gönlünü fetih etmeyi planlıyor.

Ekran görüntülerinin ne kadar güvenilir olduğuyla ilgili ise halen daha şüpheler bulunuyor. Eğer bu görüntüler gerçekse birçok Windows kullanıcısının oldukça sevdiği başlat menüsünün geri geldiğini söyleyebiliriz. Başlat menüsü Windows işletim sisteminin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Öyle ki Başlat menüsü Windows 95’ten bu yana Windows 8’e kadar tüm Windows sürümlerinde yer alıyordu.

Microsoft’un Windows 8’de Başlat menüsünü kaldırması çoğu kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Amerikalı şirket bu tepkileri ciddiye almış olacak ki Windows 9’da başlat menüsünü geri döndürdü.

IDF 2014: 14nm Atom İşlemci İle