Bak işine Golf! İşte Almanya’da yılın otomobili!

PEUGEOT 308SW 1

Almanya’da yılın otomobili belli oldu. Volkswagen Golf birinciliği Fransız rakibine kaptırdı!

Bak işine Golf! İşte Almanya’da yılın otomobili! Almanya’da yılın otomobili belli oldu. Volkswagen Golf’ün de yer aldığı 11 otomobilin arasında galip gelen Yeni Peugeot 308 modeli oldu. Böylece kompakt sınıfın yıldızı olduğunu bir kez daha kanıtlayan 308, en önemli rakibini kendi evinde alt etmeyi başardı. Station vagonu ile de oldukça beğenilen Peugeot 308, bildiğiniz gibi Fransız devriminin son halkasını oluşturuyor. Buna Fransız devrimi diyoruz çünkü Peugeot, 2016 yılından beri otomobillerinde bir değişim rüzgarı başlattı. Bu rüzgar 3008 ile başladı, 2008, 508 ve 208 ile devam etti. Son halka olarak da Yeni Peugeot 308 piyasaya sürüldü.

İşte Almanya’da yılın otomobili

Bak işine Golf! İşte Almanya’da yılın otomobili

Yeni Peugeot 308 henüz ülkemizde satışa sunulmadı ancak Avrupa’da uzun süredir satışta. Bu da sınıfındaki rakipleri Golf, Scala ve Leon ile kıyaslanabileceği anlamına geliyor. Özellikle Almanya’da yapılan bu değerlendirmeden bir Fransız otomobilinin galip çıkması, onun ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koyuyor. Oldukça sportif bir tasarım diline sahip olan 308, ülkemizde de rakiplerinden fazlaca rol çalacak gibi duruyor.

Yeni Peugeot 308 modelinin 2022 yılında ülkemize gelmesi bekleniyor. Aracın baz donanım seviyesinde manuel şanzımanın sunulacağı düşünülürken fiyat için bir tahmin yapmak şimdiden kolay değil. Çünkü bildiğiniz gibi kur sürekli olarak yükseliyor ve bu da sıfır otomobil piyasasında taşları yerinden oynatıyor. Bu bakımdan Peugeot 308 Türkiye fiyatını bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

Huawei ve Honor boşandı: Kesin olarak ayrıldılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir