Huawei ve Honor boşandı: Kesin olarak ayrıldılar

Huawei modelleri çok büyük değer kaybına uğradı

Dünyanın en önemli akıllı telefon markaları arasında yer alan Huawei ve Honor boşandı. Bu konuda kararın kesin olduğu ortaya çıktı. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Çin merkezli önemli markalar içerisinde olan Huawei ve Honor boşandı. Bunun en önemli nedeni olarak ABD faktörü gösteriliyor. Hatırlayacağınız üzere Huawei ve ABD arasında büyük bir savaş başlamıştı. ABD yeni bir karar aldı ve şirkete herhangi bir teknolojik ürün satışı yapılmamasını kararlaştırdı.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Google bile Huawei konusunda destekte bulunamadı. Şirket Android işletim sisteminden uzak kaldı. Sonuç olarak büyük oranda geri plana düştüğünü söyleyebiliriz. Her ne kadar HarmonyOS geliştirilmiş olsa bile yine de bu Huawei için yeterli olmadı.

Huawei ve Honor boşandı: Büyük avantaj sağlandı

Ortaya çıkan son detaylara göre Çin Fikri Mülkiyet İdaresi’nin veritabanı üzerinden ekran görüntüsü alındı. Bu ekran görüntüsüne göre Huawei; Honor’a ait olan 700 tescilli marka hakkını devretti. Böylece ikili kesin olarak ayrılmış oldu.

Huawei ve Honor boşandı

ABD, Huawei faktörü nedeniyle bu şirkete çok fazla baskı yapıyordu. İkilinin birbirleri ile son derece yakın olması ABD tarafından hiç hoş karşılanmadı. Sonuç olarak bu ikili ayrılmak zorunda kaldı. HONOR’un yeni sahibi, Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd. karardan memnun gibi görünüyor. Huawei ve Honor ayrılığı şirkete yarayacak.

HONOR 50 vlog içeriklerini hedefliyor

Honor bundan sonra Google mobil servislerini ve daha birçok teknolojiyi kullanabilecek. Huawei neredeyse tüm ekipmanlardan dışlanmıştı. Ancak Honor bu ekipmanları yeniden kullanabilecek. Böylece akıllı telefon sektöründe güçlü bir yer edinmesi bekleniyor. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir