Ana SayfaDonanımASUS ROG, Patent Başvurusu Yaptığı Fusion Thermo Tasarımını Piyasaya Sürdü

ASUS ROG, Patent Başvurusu Yaptığı Fusion Thermo Tasarımını Piyasaya Sürdü

Dünyanın ilk melez soğutucusu, Maximus V Formula üzerinde hava ve su soğutmayı bir araya getiriyor.

Oyun ve hız aşırtma odaklı ASUS ROG Maximus V Formula anakartta ilk defa yer alan Fusion Thermo™, geliştirilmiş pasif sıcak hava dağıtım özelliğine sıvı soğutma kolaylığını da ekliyor. ROG serisinin bu seçkin özelliği, piyasadaki anakartlar arasında ilk defa görülüyor. Başta Swiftech® ve EKWB olmak üzere sektördeki en tanınmış on sıvı soğutma donanım üreticisinin onayını alan ASUS, Fusion Thermo™ özelliğinin patenti için başvurusunu da yapmış bulunuyor. Fusion Thermo™ oyun oynama, hız aşırtma ve kasa modlama için en iyi termal esnekliği ve verimliliği kullanıcılara sunuyor.

Patent bekleyen Fusion Thermo™’nun tanıtımı yapıldı
Maximus V Formula, türünün ilk örneği olan Fusion Thermo™’yu şubat ayında gerçekleştirilen ASUS Z77 global seminerinde tanıtmıştı. Bu tasarım, ısı transfer hızını standart materyallerin ötesine taşıyan alüminyum soğutucuya sahip. Fusion Thermo™’nun içindeki etkili soğutucu, güçlü ve istikrarlı soğutma için ısıyı CPU VRM’den uzağa dağıtarak serinletilmiş ortamlarda mükemmel performans sağlıyor. Ana özelliği ise tamamen bakır bir su nakil borusunun, soğutucunun içerisindeki ısı borusuyla birlikte yer alması. Böylece hem su soğutma hem de hava soğutmada aynı derecede etkili olan tasarım, müşterilere gelişmiş termal verimlilik ve esneklik sunuyor. Fusion Thermo™’nun elektroliz kaplamalı uçları, daha az donanım modifikasyonu gerektiriyor ve hızla kurulan sıvı soğutma sistemlerine kolayca bağlanabiliyor. ROG testleri, Fusion Thermo™ soğutma sistemli Maximus V Formula’nın, Swiftech® H20-320 Edge su soğutma kiti ile birlikte kullanıldığında pasif dağıtıma kıyasla yüzde 30 daha fazla soğutma yapabildiğini gösteriyor. Ürün, EKWB H30 360 su soğutma kiti ile birlikte olduğunda ise pasif soğutmaya kıyasla yüzde 20 daha fazla soğutma performansı veriyor. Dünyada ilk defa tasarlanan ve tamamen ASUS mühendisliğinin bir ürün olan Fusion Thermo™ içi patent başvurusu yapılmış durumda.

Dünyanın öncü su soğutma üreticileri tarafından öneriliyor
Yapılan testleri ve kullanım oranını temel alan on en köklü sıvı soğutma sağlayıcısı Fusion Thermo™’yu onaylıyor. Bunlar arasında EKWB, Swiftech®, Thermaltake, Zalman, Alphacool, Aquacomputer, XSPC, Koolance, Bitspower ve Watercool.de bulunuyor. Her biri Maximus V Formula’nın gelişmiş özelliklerinden, hava ve suyu beraber soğutan tasarımından ve Fusion Thermo’nun ürünleriyle olan yüksek uyumluluk seviyesinden övgüyle bahsediyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting