Ana Sayfa Donanım ASUS ROG Maximus VI Extreme Hız Aşırtma Gücünün Üstünlüğünü Kanıtladı

ASUS ROG Maximus VI Extreme Hız Aşırtma Gücünün Üstünlüğünü Kanıtladı

ASUS, Intel Z87 tabanlı Republic of Gamers Maximus VI Extreme anakartı ile Computex Taipei 2013 fuarında Intel ve Corsair sponsorluğunda gerçekleştirilen hız aşırtma zirvesinde %91 başarı oranı yakaladığını duyurdu.

Anakart, resmi lansmanının üzerinden sadece birkaç gün geçmesine rağmen ASUS genel merkezinde düzenlenen bir etkinlikte sekiz dünya performans rekoru kırmayı da başardı.

Intel ve Corsair Computex OC Ana Etkinliği’nde 11 testin 10’unda birincilik kazandıASUS Maximus VI Extreme

Intel® ve Corsair® Computex OC Ana Etkinliği’nde çeşitli markaların hız aşırtmaya yönelik üst düzey anakartlarına karşı yarışan Maximus VI Extreme, 11 testin 10’unda birinci olarak %91 başarı oranı yakaladı. Ayrıntılı bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz: http://rog.asus.com/236692013/overclocking/total-domination-team-asus-maximus-vi-extreme-overclocking-champions/

Sekiz dünya rekoru kırdı

ASUS ve Republic of Gamers (ROG)’ın hız aşırtmacılar için piyasadaki en kullanıcı dostu anakartları sunduğunun bir kanıtı olan Maximus VI Extreme, hız aşırtmacı Mad222 tarafından 7.1GHz’de çalıştırılan en hızlı  4. nesil Intel® Core™ i7 ile donatıldı. Anakart ayrıca, 3957MHz’e çıkarılan dört DIMM DDR3 ile piyasadaki Z87 tabanlı anakartlarda görülmüş en hızlı dört DIMM DDR3’e şahit olundu.

PiFast, SuperPi 32M, 3DMark01, 3DMark05, 3DMark06 ve AquaMark3 olmak üzere altı yeni dünya rekoru daha kırıldı. Aralarında Christian Ney, Fredyama, Hazzan, Slamms, Smoke, Sofos1990 ve Youngpro’nun da bulunduğu ünlü hız aşırtmacılar, bu yeni rekorların elde edilebilmesi için ASUS genel merkezinde ROG ekibi üyelerinden Andre Yang, Shamino ve TL ile birlikte çalıştılar. Etkinlik, Computex Taipei 2013’ün ardından 10-13 Haziran’da gerçekleştirildi.

Maximus VI Extreme Hakkında

ASUS’un dünya rekorlarını elinde bulundurma geleneğini bozmayan Maximus VI Extreme, mükemmeliyetçi ROG anakart tasarımı ve mühendislik bilgisinin en son örneği. En zorlu hız aşırtma ve aşırı voltaj durumlarının bile kolaylıkla üstesinden gelen birinci sınıf bileşenlere ek olarak Maximus VI Extreme, hız aşırtmacıların gözdesi haline gelen yenilikçi OC Panel dahili/harici hız aşırtma ve sistem takip konsolu, Extreme Engine Digi+ III dijital güç mimarisi ve dahili 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0 ve NGFF ultra-ince SSD desteğine sahip mPCIe II Combo ile donatıldı.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting