Ana SayfaDonanımASUS ROG, Maximus V Formula Oyun Anakartını Piyasaya Sürdü

ASUS ROG, Maximus V Formula Oyun Anakartını Piyasaya Sürdü

Intel Z77 tabanlı oyun anakartı gelişmiş ses ve soğutma sisteminin yanı sıra akıllı bant genişliği kontrolü ile beraber geliyor.

ASUS Republic of Gamers Maximus V Formula, ROG serisinin gelenekselleşmiş mükemmel oyun performansı ile yeni nesil PC donanımları ve oyunlarına güç veriyor. Intel Z77 yonga seti tarafından güçlendirilen anakart, hem 2. hem de 3. nesil Intel® Core™ işlemcileri destekliyor. Ürün, oyunseverlerin ve modlama meraklılarının beklediği termal performansı sağlayan çift yapılı özel Fusion Thermo™ sistemiyle hem hava hem de suyla soğutma imkânı tanıyor. SupremeFX IV™ ses sistemi, oyun ve multimedya içeriklerindeki ses çıkışını artırırken, gecikmeleri azaltan ping düşürücü GameFirst II™ ise kullanıcıların online oyunları ve VoIP’yi daha akıcı bir şekilde kullanmalarını sağlıyor. Çift bant destekli Wi-Fi ve Bluetooth 4.0’a sahip mPCIe Combo, daha esnek bağlantı seçenekleri sunuyor.

Hem su ve hem de havayla soğutma
Özel Fusion Thermo™ tasarımı ile Maximus V Formula, geliştirilmiş hava ve su soğutma konfigürasyonları için gereken her şeyi bünyesinde barındırarak, kullanıcıları diledikleri yönde ilerlemekte özgür bırakıyor. Bu özellikleriyle kendi işini kendi yapan oyuncular için ideal bir platform. Anodize edilmiş alüminyum yüzeye sahip soğutucu, aşırı kullanım esnasında bile bileşenleri serin tutuyor. ROG, soğutucunun içindeki elektroliz kaplı uçları kullanan bakır su kanalları ile su soğutma düzeneğini tercih eden oyunseverlere de kolaylık sağlıyor. Bu özellikler, Maximus V Formula’yı en son teknolojiye sahip oyunlar, hız aşırtma ve kasa modlama için ideal bir anakart haline getiriyor. Tüketicilerin geribildirimlerine göre tasarlanan Fusion Thermo™, ROG serisinin dünya genelindeki oyunseverler ile olan yakın ilişkisinin bir göstergesi.

Özel kapasitörler ile oyunlarda kristal berraklığında ses
Maximus V Formula ile standart olarak gelen gelişmiş SupremeFX IV™ ses donanımı, özenle seçilmiş Japon yapımı ELNA ses kapasitörlerinden ve 1500uF ana kapasitörden yararlanıyor. Bunlar, oyundaki sesleri kapsayan gelişmiş efektler ve kapsama alanı ile yerleşik ses donanımlarına kıyasla çevresel alanda çok daha etkili ses veriyor ve 300ohm kulaklık amplifikatörü tarafından destekleniyor. ROG mühendislerinin yarattığı Red Line Shielding teknolojisi, SupremeFX IV™ donanımını anakartın geri kalanından izole ederek analog/dijital ayrımını garantiye alıyor ve karışıklığı engelliyor. Bu özelliklerin üstüne, SupremeFX IV™ ses çipi üzerinde bulunan EMI koruma kalkanı, çipi istenmeyen müdahalelerden koruyor.

Yeni nesil çoklu optimizasyon
Özel GameFirst II™ teknolojisi GameFirst’ün önceki versiyonlarına kıyasla daha gelişmiş bir ağ kontrolü sunuyor. Bu teknoloji, online trafiği denetleyip düzenleyerek gecikmeleri azaltıyor ve ping süresini de düşürüyor. Böylece kullanıcılar online oyunları daha rahat bir şekilde oynayabiliyor ve daha iyi VoIP kalitesinden yararlanabiliyorlar. cFosSpeed Traffic Shaping teknolojisi ile geliştirilmiş GameFirst II™, transfer kuyruğunu azaltmak için sürekli paket incelemesi yapıyor ve ağ performansını artırıyor. Yeni kullanıcıların bile özelliklere erişebilmesi için sezgisel arayüz kullanan EZ Mode ve daha ince ayarlar için kullanılan  Advanced Mode da bu teknolojinin bir parçası. GameFirst II™, Intel® Ethernet çip ile bir araya gelerek online oyunların daha hızlı ve rahat oynanmasını sağlıyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU