Apple’ın iPhone 6s için satış beklentisi belli oldu!

iphone 6s iphone 6s plus

Apple’ın yeni modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus bu akşam duyurulacak. Peki firma, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’un ne kadar satmasını bekliyor? Apple’ın yeni iPhone modelleri hakkındaki beklentisi haberimizde.

iphone-6s-iphone-6s-plus

Her yıl olduğu gibi yine merakla beklenen Apple etkinliği bu akşam gerçekleştirilecek. Dünyanın en çok satan akıllı telefonu iPhone’un iki yeni modeli bu akşam duyurulacak. Peki iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin ne kadar satması bekleniyor? Bunu konuşmak için henüz erken diyebilirsiniz ancak Apple’ın tedarik zincirinden sızan bazı bilgiler var. Yani Apple, cihazın ne kadar satacağını düşünüyorsa, o kadar sipariş veriyor diyebilirizi.

Geçtiğimiz yıl iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri için yıl sonuna kadar 74 milyon satış rakamına ulaşan Apple kırılması zor bir rekora imza atmıştı. Bu yıl da durum farklı değil. Apple bu yıl kendi rekorunu kırmayı ve 2015 sonuna kadar 80 milyon iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satmayı planlıyor. Tabii ki bu rakam her iki model için ayrı ayrı değil, iki modelin satışlarının toplamı olacak.

80 milyonluk satış hedefinin tedariğine şimdiden başlandı. Yaklaşık olarak 45-50 milyon adet iPhone 6s ve iPhone 6s Plus üretilmiş durumda ve dağıtımda. Yani satılacağı ülkelerde depolarda bekliyor.

Apple 9 Eylül’de neler duyuracak?