Ana sayfa Apple Apple'dan yüz tanıma teknolojisi Face ID geliyor!

Apple’dan yüz tanıma teknolojisi Face ID geliyor!

Apple’ın Touch ID’den Face ID isimli yeni bir teknolojiye geçeceği iddia ediliyor. Peki nedir bu Face ID? İşte detayları.

Avusturya merkezli bir sensör üreticisi sebebiyle ortaya atılan yeni bir iddia, Apple sevenlerin ilgisini çekti. İddiaya göre Apple, yeni bir teknolojiyi duyurmaya hazırlanıyor. Söz konusu teknolojinin Touch ID’den çok daha güvenilir olduğu iddia ediliyor.

Kızılötesi ışıklar kullanan bir çeşit yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacağı iddia edilen Apple’ın bu teknolojiyi Face ID olarak adlandırması bekleniyor. Face ID, doğrulama konusunda Touch ID kadar güvenilir ve hızlı olacak.

3D tarama konusunda Avrupa’nın en iyi sensör üreticilerinden biri olan AMS AG, Apple’ın bu teknoloji konusundaki tedarikçisi olacak.

apple-face-id

Zaten son dönemlerde ortaya çıkan iPhone 8 görsellerinde ana ekran tuşu (dolayısıyla Touch ID sensörü) görülmüyordu. Bu sebeple Apple’ın Touch ID yerine Face ID adı vereceği yeni bir teknolojiye geçeceği söyleniyor. Ancak parmak izi sensörünün (Touch ID) cihazın arkasına alınmasıyla iki teknoloji birlikte kullanılabilir.

Bloomberg ve BusinessInsider’da yayınlanan haberler bu iddiaların dikkat çekmesini sağlıyor. Ancak Apple tarafından henüz bir açıklama yok. Daha fazlası için Eylül ayındaki lansmanı beklemek gerekiyor.

Sizce parmak izi okuma teknolojisi (Touch ID) yerine yüz tarama teknolojisi (Face ID) kullanılması daha pratik olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

iPhone 8’den beklenen 8 yeni özellik!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler