Ana Sayfa Apple Apple'dan Yazılım Atağı!

Apple’dan Yazılım Atağı!

Apple, yazılım konusunda elini güçlendirmek için mobil data sıkıştırma konusunda uzman olan İsveçli şirket AlgoTrim’i satın alacağını resmen duyurdu. Peki Apple, AlgoTrim’i satın almak için ne kadar ücret ödeyecek?

Veri sıkıştırma, dünyanın en popüler konuları arasında sayılmaz. Yine de Facebook’un bu alandaki hamlelerinden sonra, belirli derecede popüler hale geldi. Apple, yaptığı resmi açıklamada sıkıştırma algoritmaları üzerinde uzman olan AlgoTrim’in çoğunluk hissesini satın alacağını duyurdu. Apple’ın amacı akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarlardaki verileri sıkıştırarak, saklama alanını çok daha verimli kullanmak.

Büyük Elma’nın bu alışveriş için 50 milyon doları gözden çıkardığı rapor edildi. Bu tutar, Apple’ın sadece donanımsal olarak değil; yazılımsal olarak da büyük yatırımlar yapmaya kararlı olduğuna işaret ediyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting