Ana SayfaDonanımApple’dan Samsung’a Büyük Darbe

Apple’dan Samsung’a Büyük Darbe

Daha önce birçok kere anlaşmazlıklarıyla gündeme gelen Apple ve Samsung arasındaki husumet tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın açtığı dava sonucunda Amerika içerisinde Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonlarının satışı yasaklandı.

26 Haziran’da Amerika’da San Jose Bölge Mahkemesinin aldığı karar ile Amerika’da Samsung Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarının satışına yasak getirilmişti. Bu davayı yöneten yargıç Lucy Koh Haziran başında Apple’ın Samsung Galaxy S III için açtığı davanın da yargıcı. Koh dün aldığı karar ile birlikte Galaxy Tab 10.1’den sonra Amerika’da Galaxy Nexus akıllı telefonlarının satışına da yasak getirdi. Samsung’un Amerika piyasasından bu iki ürünü çekmek zorunda kalmasının faturası büyük olacak. Apple ve Samsung yıllardır birbirlerine patent ve telif hakları konusunda dava açıyor. Apple bugüne kadar Samsung’un 25 ürünün önünü kesmek için dava açmış durumda. Dün alınan karar ile birlikte Samsung’un basın sözcüsü Adam Yates, mahkemeden böyle bir kararın çıkmasını beklemediklerini ve gereken önlemleri alıp itiraz işlemi gerçekleştireceklerini beyan etti.

Şimdi gözler Samsung Galaxy S 3’te. Apple’ın iki Samsung ürünün satışını yasaklatmasının ardından sıranın Galaxy S 3’e konuşuluyor. Eğer Apple Samsnug Galaxy S x3’ün satışını da engellerse Samsung iflasın eşiğine sürüklenebilir.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU