Ana Sayfa Gundem Samsung Galaxy Note 8.0 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Samsung Galaxy Note 8.0 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Yaklaşık 2 aydır üzerine konuştuğumuz ve hakkında nerdeyse yüzlerce dedikodu çıkan Samsung’un yeni Tablet PC’si Galaxy Note 8.0 nihayet resmi olarak tanıtıldı.

Barselona’da gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresinin hemen öncesinde resmi olarak tanıtılan Samsung Galaxy Note 8.0, iPad Mini’ye rakip olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Samsung’un şimdiye kadar NOte serisi ürünlerinde sunduğu özelliklerle birlikte gelecek ürünün en büyük artılarından bir tanesi çok işlevli (S Pen) kaleme sahip olması. Bu kalem ile kullanıcılar el yazısı ile yazılar yazabildiği gibi aynı zamanda çizim de yapabilecekler. samsung-GALAXY-Note-8.0Samsung Galaxy Note 8.0 Tablet PC’si üzerinde Samsung Exynos yongasını ve bu yonga üzerinde de Cotrex A9 işlemcisini kullanmış. 4 ç3kirdekli bu işlemciye ek olarak ürün üzerinde 2 GB bellek de bulunuyor. 8 inç ekrana sahip ürünün ekran çözünürlüğü ise 1280 x 800 piksel. 189 ppi değerine sahip olan bu ekran Galaxy Note 10.1 serisi Tablet PC ile aynı çözünürlüğe sahip. Android 4.1.2 işletim sistemiyle birlikte gelen Galaxy Note 8.0 genel özellikler ele alındığında Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 10.1 cihazlarıyla benzer özelliklere sahip.

İki farklı model ( Sadece WiFi ve WiFi + HSPA+) ile kullanıcıların beğenisine sunulacak ürün GPS desteğinin yanı sıra 1024 farklı basınç desteği sunan S PEN ile de birlikte geliyor. 4600 mAh bataryaya sahip olacak ürünün fiyatı ise henüz açıklanmış değil. Muhtemelen ürünün fiyatı yarın içerisinde açıklanacaktır. Özellikle Amerika’da büyük bir rekabet içerisine girecek ürün iPad Mini, Kindle Fire HD ve Nexus 7’ye rakip olacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting