Ana SayfaAkıllı TelefonApple'dan iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık!

Apple’dan iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık!

Apple, iPhone kullanıcılarına özel yeni bir temassız ödeme özelliğini duyurdu. NFC ile çalışan özellikle ilgili ilk detaylar…

Apple‘dan iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık! Pandemi ile yaşamak zorunda kaldığımız dönemde temassız ödeme çözümlerinin önemi anlaşıldı. Sadece hijyen açısından değil, kolaylık açısından da bizlere yardımcı olan temassız ödeme sistemlerine yapılan yatırımlar hızla artıyor. Apple’ın duyurduğu yeni özellik de bu yatırımlardan biri. Duyurulan yeni özellik sayesinde iPhone kullanıcılarının hızlı bir şekilde temassız ödeme yapması mümkün hale geldi. Üstelik bu özellikle ilgili heyecan verici gelişmeler de var.

iPhone kullanıcıları için dokunarak ödeme özelliği duyuruldu.

iPhone‘larda bulunan NFC çipi sayesinde birbirine yakın iki cihaz arasında güvenli işlem yapmak mümkün. Apple bu sefer ödeme için bu çipi kullanıyor. Duyurulan yeni özellik sayesinde, yakınlardaki iki cihazın sadece bir dokunma hareketiyle onaylayarak para transferi yapması mümkün. Bu pratik ödemenin en heyecan verici yanı, tek bir uygulamaya bağlı olmamasıdır.

Apple Mart ayında iPhone SE'yi tanıtabilir

Apple’dan iPhone kullanıcılarına büyük kolaylık!

Tüm geliştiricilerin kendi uygulamalarına entegre edebileceği bu özellik sayesinde bankacılık uygulamasından sinema uygulamasına kadar tüm ödeme işlemlerinizde dokunarak ödeme kullanabileceksiniz.

Böylece temassız ve hızlı ödeme gerçekleşecek. Özelliği kullanmak için bir iPhone XS veya daha yenisine sahip olmanız gerekir. Çünkü NFC ile gerçekleşen bu işlem için donanım gereksinimi sadece XS ve üzeridir.

Apple‘ın duyurusuna göre özellik, yaklaşan iOS beta sürümüyle birlikte kullanıma sunulacak. Yani şu anda dokunarak ödeme özelliğini denemek mümkün değil. Bu temassız ödeme özelliğinin ülkemizde kullanılıp kullanılamayacağını ve ne kadar pratik olacağını göreceğiz. Ancak artık bilinen, kredi ve banka kartlarımızı bu ödeme sistemi ile eşleştirebileceğimiz. Bunun dışında çok fazla çarpıcı detay bilinmiyor.

Instagram yeni hesap kontrollerini kullanıma sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting