Ana sayfa Apple Apple'da Türkçe Devrimi!

Apple’da Türkçe Devrimi!

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone ve iPad için yeni işletim sistemi iOS 8’in tanıtımını gerçekleştirdi.

Şirketin tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 8 ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hayalide gerçekleşmiş oldu.

Apple'da Türkçe Devrimi!

Teknolojiye olan ilgisiyle dikkatleri çeken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Apple‘dan istediği Türkçe F klavye talebi şirket tarafından yerine getirildi. Bu sayede Apple ürünlerini kullanan herkes F klavye seçeneğini tercih edebilecek.

Cumhurbaşkanı Gül’ün bir uygulama içinde Türçeleştirme talep etmesiyle, Apple tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 8 ile Gül’ün bu isteğini de yerine getirmiş oldu.

SİRİ TÜRKÇE OLSUN!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Apple CEO’su Tim Cook ile Çankaya Köşkü’nde yaptığı görüşme sırasında, Türkçe F klavye konusunda gösterilen bu hassasiyetin, şirketin önemli bir uygulaması olan Siri için de gösterilmesini beklediği ifade ederken, “Siri uygulamasının Türkçeleştirilmesinden memnuniyet duyarız” şeklinde isteğini belirtmişti.

Apple'da Türkçe Devrimi!

TİM COOK SÖZÜNÜ TUTTU!

Apple CEO’su Tim Cook, Gül’e verdiği sözünü yerine getirdi. Son Francisco kentinte gerçekleşen WWDC konferansında konuşan Cook, mobil cihazlar için geliştirilen iOS 8 işletim sistemini tanıtırken iPhone ve iPad‘in sesli olarak tanıdığı dil sayına 22 yeni dilin eklendiğini belirtti. Bu diller arasında yer alan Türkçe sayesinde Siri Türkçe olarak söylenenleri anlayabiliyor.

Siber Saldırı Uyarısı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler